Litoral Tv Meci nul pentru Săgeata Năvodari

Săgeata Năvodari a scăpat printre degete victoria în ultima etapă a turului din liga secundă la fotbal. În partida cu CF Brăila, de pe stadionul Flacăra, gazdele au tratat cu lejeritate disputa și au încheiat la egalitate, scor 2-2. Oaspeții au deschis scorul după un contratac finalizat de Andrei Pușcașu, în minutul 35. Aleksandar Srdic a egalat după doar 3 minute, iar Apostol Muzac a marcat din penalty, în minutul 42. De la pauză, elevii lui Gică Butoiu au venit mult prea liniștiți în privința deznodământului. Această stare de automulțumire din tabăra gazdelor s-a accentuat după eliminarea brăileanului Petean, în minutul 52. Fotbalul te pedepsește când ai o asemenea atitudine. După o serie de 3 ocazii monumentale, irosite cu nonșalanță de Deletic, a venit golul oaspeților, marcat de Stelică Niculiță, fratele lui Bănel și victoria, atât de sigură la un moment dat, s-a dus pe apa sâmbetei. În  prima etapă din retur, Săgeata va juca, în deplasare, cu ACS Berceni, sâmbătă, 8 noiembrie, de la ora 11.00.