Victorie preţioasă pentru Săgeata Năvodari în meciul din etapa a 25-a a ligii secunde (video)

Echipa din nordul litoralului a învins cu 1-0, pe teren propriu, formaţia Delta Tulcea, principala rivală la promovarea în Liga I. Şi asta în condiţiile în care năvodărenii au rămas în 10 oameni din minutul 54, când Filip a primit un al doilea cartonaş galben pentru un fault şi a fost eliminat. Golul victoriei a fost marcat de Tigoianu, în minutul 63, care a preluat pe piept la 10 metri şi la executat cu o „foarfecă” pe Stoicescu.

Succesul repurtat îi aduce foarte aproape de Liga I pe năvodăreni. Tehnicianul echipei s-a declarat mulţumit de evoluţia elevilor săi.

Antrenorul tulcenilor crede că a fost o partidă echilibrată.

În etapa următoare, Săgeata Năvodari va juca împotriva celor de la FC Botoşani, pe 11 mai.

Redactor: Monica Vasiliev ; Imagine: Bogdan Grigorescu
Sursa: tvlitoral.ro

​Superliga 2023/2024. Farul Constanța - Universitatea Craiova Hagi - „Meci decisiv. Avem nevoie de victorie, care ne ține în joc“ (VIDEO)

12 May 2024 2707

Superliga 2023/2024 Etapa a 9-a din play-off este deschisă de Sepsi – Rapid. În play-out, cinci echipe se luptă pentru salvarea de la retrogradare

09 May 2024 1047

Baschet CSM Constanța câștigă pe terenul lui CSU Sibiu, într-o partidă ce a atins cote maxime de suspans

04 May 2024 519

Volei CSM Constanța a învins SCM U Craiova și s-a clasat pe locul șapte în Divizia A1 (GALERIE FOTO + VIDEO)

01 May 2024 894

Echipa Under-18 de la Farul Constanța s-a calificat în finala Ligii de Tineret (GALERIE FOTO + VIDEO)

28 Apr 2024 968

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a revenit de la 0-2 cu FC Voluntari II, câștigând în prelungiri!

28 Apr 2024 726

Handbal CSM Constanța este vicecampioana României! (GALERIE FOTO)

27 Apr 2024 933

Rugby CSM Constanța, victorie cu punct bonus la Bârlad. Eduard Chifor, omul meciului (GALERIE FOTO)

27 Apr 2024 663

Superliga 2023/2024. Farul Constanța - Rapid Hagi - „Sperăm să prindem iar o zi bună și, cu ajutorul publicului, să câștigăm“ (VIDEO)

23 Apr 2024 2013

Rugby Echipa Under-16 de la Tomitanii Constanța, încă o victorie în campionat (GALERIE FOTO)

22 Apr 2024 664

Farul Constanța Fotbalistele, pe drumul către titlul de campioană. Victorie în deplasare cu Poli Timișoara

21 Apr 2024 984

Volei CSM Constanța, victorie în primul duel cu SCM U Craiova pentru locul 7. „Revenire senzațională!“ (GALERIE FOTO + VIDEO)

21 Apr 2024 551

Baschet Încă o victorie cu FCC UAV Arad, iar CSM Constanța ia o opțiune serioasă în lupta pentru titlul de campioană (GALERIE FOTO)

18 Apr 2024 613

CSM Constanța box Cu patru titluri continentale în palmares, „Amalia Niță are Europa la picioare!“

17 Apr 2024 846

Handbal CSM Constanța a învins Steaua și s-a calificat în turneul Final 4 al Cupei României (GALERIE FOTO)