2 linguri pătrunjel tocat fin

piper proaspăt măcinat

sare

Preparare:

Spălaţi cartofii şi fierbeţi-i în apă cu puţină sare timp de 10-15 minute. Verificaţi dacă sunt pătrunşi cu o fuculiţă.

Curăţaţi ceapa roşie şi tocaţi-o mărunt.

Preparaţi un dressing din iaurt, cu hreanul cu smântână şi uleiul de măsline.

Adăugaţi ceapa roşie (sau cea verde) şi pătrunjelul tocat.

Scurgeţi cartofii şi tăiaţi-i în jumătate sau sferturi, în funcţie de mărime.

Puneţi cartofii răciţi într-un castron şi amestecaţi-i cu dressingul.

Asezonaţi cu sare şi piper proaspăt măcinat.

Salata de cartofi noi, cu iaurt şi hrean se serveşte rece sau la temperatura camerei.

Și Horia Tecău a acces în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati

17 Aug 2018 687

Academia Hagi a fost foarte aproape de semifinalele turneului internațional Next Generation Trophy U-16. Mâine, meci cu Flamengo!

17 Aug 2018 482

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Cincinnati. A învins-o din nou pe Ashleigh Barty

17 Aug 2018 779

Simona Halep s-a calificat în semifinale la turneul de la Montreal

11 Aug 2018 536

Athletic Constanţa, pe locul patru în Liga Naţională de baschet 3 la 3

06 Aug 2018 362

​Pegkas Panaiotis, la Naţională Athletic Constanţa, victorii la turneul final al Ligii Naționale de baschet 3 la 3 (galerie foto)

05 Aug 2018 486

Croația, în semifinale la Campionatul Mondial de fotbal. A eliminat Rusia la penalty-uri

08 Jul 2018 738

Brazilia, eliminată de Belgia de la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia

06 Jul 2018 504

Franța, prima semifinalistă la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia

06 Jul 2018 549

Ce meciuri se joacă astăzi în sferturi la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia

06 Jul 2018 3594

Campionatul Mondial din Rusia Suedia avansează în sferturi și așteaptă meciul Columbia - Anglia

03 Jul 2018 558

Campionatul Mondial din Rusia Belgia s-a calificat cu emoții în sferturi, după ce a revenit de la 0-2 cu Japonia!

02 Jul 2018 824

Victorie pentru selecționata Braziliei în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia

02 Jul 2018 384

Campionatul Mondial din Rusia Croația a eliminat Danemarca la penalty-uri. Pe cine va întâlni în sferturi

02 Jul 2018 590

Campionatul Mondial din Rusia Spania, eliminată de Rusia la loviturile de departajare

01 Jul 2018 574

Messi și Cristiano Ronaldo, eliminați de la Campionatul Mondial. Portugalia, învinsă de Uruguay

30 Jun 2018 761

Campionatul Mondial din Rusia Franța a eliminat Argentina în optimi, după un meci senzațional, cu șapte goluri!

30 Jun 2018 520

Mihaela Buzărnescu s-a oprit în semifinalele turneului de la Birmingham. A fost învinsă de Petra Kvitova

23 Jun 2018 806

Victorie pentru Mihaela Buzărnescu la turneul de la Birmingham. S-a calificat în sferturi de finală

20 Jun 2018 548

Mihaela Buzărnescu, eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Nottingham

15 Jun 2018 519

Mihaela Buzărnescu, calificată în sferturile de finală ale turneului de la Nottingham

13 Jun 2018 704

UPDATE. Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Roland Garros. Va fi în continuare lider mondial

07 Jun 2018 1886

La ce oră va avea loc semifinala de la Roland Garros dintre Simona Halep şi Garbine Muguruza

06 Jun 2018 741

Minoră dispărută din Constanţa. Aţi văzut-o?

06 Jun 2018 666

Victorie! Simona Halep, în sferturi la Roland Garros

04 Jun 2018 821

CS Phoenix Constanța, victorie în primul meci de la Târgoviște

25 May 2018 718

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Roma fără să joace!

17 May 2018 780

Simona Halep, eliminată în sferturi la Madrid!

10 May 2018 1385

Tenis de masă România s-a oprit în sferturi la Mondiale. Înfrângere cu Hong Kong

04 May 2018 522

UPDATE 2. Au reuşit imposibilul Antrenată de Viorel Filimon şi cu Eliza Samara în componenţă, România s-a calificat direct în sferturi la Mondiale

03 May 2018 795

Victorie în deplasare în ultimul meci Baschetbalistele de la Phoenix Constanţa s-au calificat la turneul final de pe locul doi

01 May 2018 644

Simona Halep, eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart. A pierdut în două seturi

27 Apr 2018 859

Simona Halep joacă astăzi în sferturi la turneul de la Stuttgart

27 Apr 2018 611

HC Dobrogea Sud Constanța a pierdut primul meci cu Dinamo din turneul play-off al Ligii Naționale

16 Apr 2018 733

Competiţie în Ungaria Academia Hagi Under-17 îşi continuă, de astăzi, aventura la Future Talents Cup

10 Apr 2018 829

Baschetbalistele de la Phoenix Constanţa, succes la scor cu Sportul Studenţesc, ultima clasată

04 Apr 2018 829

Festival de goluri în Sala Sporturilor din Constanța. A avut loc prima ediție a Trofeului „Liga Old Boys Constanța“ - Powered by Joma la futsal

27 Mar 2018 1524

Victorie pentru BC Athletic Constanța în meciul cu CSM Sighet

24 Mar 2018 900

Imagini de la eveniment Baschetbalistele de Phoenix Constanța, succes concludent cu CSM CSS Ploieşti (galerie foto+video)

17 Mar 2018 898

Revenire spectaculoasă! Simona Halep s-a calificat în semifinale la Indian Wells după un meci de trei seturi

15 Mar 2018 1492

Baschetbalistele de la Phoenix Constanţa au trecut de „hopul“ Agronomia Bucureşti. Final Four e şi mai aproape

08 Mar 2018 541

Singura echipă europeană participantă Eliza Samara şi Viorel Filimon, sfert de finală, cu România, la Cupa Mondială (galerie foto)

26 Feb 2018 509

Simona Halep, victorie la Doha! S-a calificat în sferturi

15 Feb 2018 826

UPDATE 2. S-a calificat la Cupa Mondială Eliza Samara, din Constanţa, pe locul trei la Top 16 Europa

04 Feb 2018 1184

„Sunt fericită” Când va juca Simona Halep în semifinale la Australian Open

24 Jan 2018 799

UPDATE. Ce meci!Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului Australian Open

24 Jan 2018 864

Duel de foc în sferturi contra Karolinei Pliskova La Australian Open, Simona Halep joacă astăzi pentru atingerea semifinalei

24 Jan 2018 839

Debut fast pentru „Gladiatori“ în faza semifinală Unde s-a făcut diferenţa în meciul dintre BC Athletic Constanţa şi CSM Ploieşti (galerie foto)

23 Jan 2018 471

Victorie cu Naomi Osaka şi calificare în sferturi Simona Halep şi-a egalat cea mai bună performanţă la Australian Open