2 linguri pătrunjel tocat fin

piper proaspăt măcinat

sare

Preparare:

Spălaţi cartofii şi fierbeţi-i în apă cu puţină sare timp de 10-15 minute. Verificaţi dacă sunt pătrunşi cu o fuculiţă.

Curăţaţi ceapa roşie şi tocaţi-o mărunt.

Preparaţi un dressing din iaurt, cu hreanul cu smântână şi uleiul de măsline.

Adăugaţi ceapa roşie (sau cea verde) şi pătrunjelul tocat.

Scurgeţi cartofii şi tăiaţi-i în jumătate sau sferturi, în funcţie de mărime.

Puneţi cartofii răciţi într-un castron şi amestecaţi-i cu dressingul.

Asezonaţi cu sare şi piper proaspăt măcinat.

Salata de cartofi noi, cu iaurt şi hrean se serveşte rece sau la temperatura camerei.

Simona Halep a învins-o pe Lesia Tsurenko şi s-a calificat în sferturi la Dubai

20 Feb 2019 524

S-au aflat adversarele FC Viitorului U19 din sferturile Cupei României

15 Feb 2019 374

Gladiatorii din Tomis, învinşi Ce a făcut diferenţa în duelul dintre BC Athletic Constanţa şi CSM Phoenix Galaţi

11 Feb 2019 416

Imagini de la eveniment BC Athletic Constanța a câștigat două sferturi, dar a cedat în partida cu CSM Phoenix Galați (galerie foto)

09 Feb 2019 534

Fed Cup România și Cehia, la egalitate în sferturi. Simona Halep a învins-o pe Katerina Siniakova

09 Feb 2019 580

Unde se va juca meciul FC Viitorul - FC Hermannstadt, din sferturile Cupei României

08 Feb 2019 634

BC Athletic Constanța, eliminată din Cupa României de Dinamo Știința București

06 Feb 2019 449

Imagini de la eveniment Phoenix Ştiinţa Constanţa a pierdut meciul cu CSM Satu Mare, a doua clasată, după ce a condus la pauză! (galerie foto)

06 Feb 2019 551

BC Athletic Constanţa a cedat pe terenul echipei CSO Voluntari

03 Feb 2019 408

BC Athletic, o nouă întâlnire cu Dinamo Alexandru Olteanu - „Faţă de prima confruntare, am jucat mai bine, măcar jumătate de meci“ (galerie foto)

01 Feb 2019 435

Imagini de la eveniment BC Athletic Constanța a pierdut primul meci cu Dinamo Știința București din Cupa Românei (galerie foto)

30 Jan 2019 510

Eșec pentru BC Athletic Constanța în fieful Stelei București

26 Jan 2019 473

Imagini de la eveniment BC Athletic Constanța a cedat în disputa cu Dinamo Știința București. În sfertul trei, gazdele s-au apropiat la trei puncte (galerie foto + video)

19 Jan 2019 625

Cupa României FC Viitorul, meci contra echipei FC Hermannstadt în sferturi

17 Jan 2019 774

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au câștigat două sferturi din patru, dar au cedat la final în meciul cu Olimpia CSU Braşov