2 linguri pătrunjel tocat fin

piper proaspăt măcinat

sare

Preparare:

Spălaţi cartofii şi fierbeţi-i în apă cu puţină sare timp de 10-15 minute. Verificaţi dacă sunt pătrunşi cu o fuculiţă.

Curăţaţi ceapa roşie şi tocaţi-o mărunt.

Preparaţi un dressing din iaurt, cu hreanul cu smântână şi uleiul de măsline.

Adăugaţi ceapa roşie (sau cea verde) şi pătrunjelul tocat.

Scurgeţi cartofii şi tăiaţi-i în jumătate sau sferturi, în funcţie de mărime.

Puneţi cartofii răciţi într-un castron şi amestecaţi-i cu dressingul.

Asezonaţi cu sare şi piper proaspăt măcinat.

Salata de cartofi noi, cu iaurt şi hrean se serveşte rece sau la temperatura camerei.

Simona Halep, victorie la Doha! S-a calificat în sferturi

15 Feb 2018 471

UPDATE 2. S-a calificat la Cupa Mondială Eliza Samara, din Constanţa, pe locul trei la Top 16 Europa

04 Feb 2018 709

„Sunt fericită” Când va juca Simona Halep în semifinale la Australian Open

24 Jan 2018 634

UPDATE. Ce meci!Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului Australian Open

24 Jan 2018 649

Duel de foc în sferturi contra Karolinei Pliskova La Australian Open, Simona Halep joacă astăzi pentru atingerea semifinalei

24 Jan 2018 659

Debut fast pentru „Gladiatori“ în faza semifinală Unde s-a făcut diferenţa în meciul dintre BC Athletic Constanţa şi CSM Ploieşti (galerie foto)

23 Jan 2018 317

Victorie cu Naomi Osaka şi calificare în sferturi Simona Halep şi-a egalat cea mai bună performanţă la Australian Open

23 Jan 2018 603

Mai mulți protestatari merg pe jos sute de kilometri în „Marșul speranței”. Care este motivul acțiunii

17 Jan 2018 482

Simona Halep şi Irina Begu s-au calificat în sferturi la dublu, în turneul de la Shenzhen

31 Dec 2017 852

Cu cine se va duela HC Dobrogea Sud în sferturile Cupei României

08 Dec 2017 468

Baschetbalistele de la Phoenix Constanţa şi-au luat revanşa faţă de CSM Târgovişte (galerie foto)

05 Dec 2017 650

Rezultate bune obţinute de un sportiv din Constanţa, Ștefan Paloși, la turnee de tenis din Mexic

02 Dec 2017 838

Imagini de la eveniment Baschetbaliştii de la Athletic Constanța au pierdut pe final derby-ul cu CN Aurel Vlaicu Bucureşti (galerie foto + video)

02 Dec 2017 1358

Baschetbaliștii de la Athletic Constanța, victorie în deplasare cu CS Phoenix Galați II

25 Nov 2017 763

Baschetbalistele de la Phoenix Constanța au învins în deplasare Rapid București

25 Nov 2017 617

Eliza Samara, sfert de finală la Cupa Mondială. Elena Zaharia, pe locul patru la World Cadet Challenge (galerie foto)

31 Oct 2017 807

Au câștigat și fetele de la CS Phoenix Baschetbaliştii de la Athletic Constanţa, debut cu victorie în campionat

22 Oct 2017 762

Horia Tecău și Jean Julien Rojer s-au calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Shanghai

12 Oct 2017 413

Academia Hagi s-a calificat în sferturi la Future Talents Cup U17

11 Oct 2017 600

Ce meci! Simona Halep, victorie în premieră în faţa rusoaicei Maria Şarapova!

04 Oct 2017 1359

Horia Tecău, în sferturi la Tokyo Simona Halep se duelează cu Maria Şarapova la Beijing. Va sparge gheaţa constănţeanca?

04 Oct 2017 786

România, calificată în semifinalele Campionatului European de padbol de la Constanța

16 Sep 2017 942

Campionatul European de padbol de la Constanța România are două echipe calificate în sferturi

15 Sep 2017 924

România s-a calificat în semifinale la Campionatul European de tenis de masă!

03 Aug 2017 580

Bursa.ro Ministrul Finanţelor confirmă ceea ce bursa a scris acum 5 luni "Trei sferturi dintre băncile de la noi nu au plătit impozit pe profit în ultimii cinci ani"

03 Aug 2017 797

Simona Halep joacă pentru calificarea în sferturi la Washington. Meci de 11.500 de dolari

03 Aug 2017 835

UPDATE Cristian Pletea, din Constanța, dispută o nouă semifinală la Campionatul European

22 Jul 2017 718

Mihaela Plăeaşu şi Cristian Pletea au urcat pe podium la Campionatul European (galerie foto)

20 Jul 2017 1129

Simona Halep, învinsă la Wimbledon „Mai am mult de jucat şi mi se vor mai ivi şanse să devin lider mondial“

13 Jul 2017 953

Simona Halep joacă astăzi în sferturi la Wimbledon

11 Jul 2017 1852

România a jucat cu Olanda Sfert de finală la Mondiale pentru Cătălin Miloş şi Alexandru Coconea, baschetbalişti din Constanţa

03 Jul 2017 837

Tecău și Rojer, calificați în sferturile probei de dublu la Turneul de tenis de la Halle

21 Jun 2017 2043

Ratări peste ratări. Prelungiri. Meciul SSC Farul - CS Navodari, decis in minutul 119! (galerie foto)

06 Jun 2017 4231

Simona Halep câştigă categoric în sferturi la Roland Garros, cu 6-1, 6-1!

05 Jun 2017 1241

SSC Farul joacă în sferturile Cupei României cu CS Năvodari. Când se dispută partida