Adrian Ungur s-a calificat pe tabloul principal al turneului ATP de la Istanbul

Tenismanul Adrian Ungur s-a calificat pe tabloul principal al turneului ATP de la Istanbul. Românul va juca în runda inaugurală cu sârbul Filip Krajinovic. Ungur a trecut în primul tur al calificărilor de japonezul Hiroki Moriya cu 6-1, 1-6, 6-2, după o oră și 43 de minute.

Turneul ATP de la Istanbul este dotat cu premii totale de 463.520 euro.

Tenismenul Marius Copil a fost învins în ultimul tur al calificărilor la Istanbul de rusul Andrei Rublev.

Tenis Sebastian Gima a câștigat primul său turneu la profesioniști și e aproape de top 500 ATP

18 Oct 2022 1659

Jucătorul constănțean de tenis Sebastian Gima, salt de peste 100 de locuri în clasamentul ATP, după turneul din Tunisia

19 Jan 2022 2183

Serviciul de stare civilă Constanţa. Publicaţii de căsătorie 02 septembrie 2020

03 Sep 2020 2500

Tenismenul Adrian Ungur se retrage din echipa de Cupa Davis a României (video)

16 Sep 2018 2085

Echipa masculină de tenis a României a fost învinsă de Polonia în turul al treilea al Grupei a II-a a zonei Europa-Africa a Cupei Davis

16 Sep 2018 1430

Echipele de tenis ale României şi Poloniei sunt la egalitate, 1-1, după prima zi în Cupa Davis. Ce partide vor avea loc mâine