Dublul Halep - Olaru, în turul doi la China Open

Perechea Simona Halep/Raluca Olaru, s-a calificat, astăzi, în turul doi al probei de dublu la China Open, potrivit Mediafax.

Dublul Halep şi Olaru s-a impus în faţa perechii Oksana Kalaşnikova/Klara Koukalova (Georgia/Cehia), după o oră și 27 minute de joc, cu scorul de 6-6, 7-6(4).

În turul doi, Halep şi Olaru vor întâlni perechea învingătoare din meciul dintre Garbine Muguruza/Carla Suarez Navarro (Spania) - Christina McHale/Chanelle Scheepers (SUA/Africa de Sud).

"Încă nu realizez că am câştigat primul meu titlu de Mare Şlem“ Jucătorul italian de tenis Jannik Sinner a câştigat trofeul la Australian Open

29 Jan 2024 628

Tenis de masă Alexandra Stoian, de la LPS „Nicolae Rotaru“ Constanța, două medalii de aur la Memorialul „Dobolyi Aladár“ - Tg. Secuiesc (GALERIE FOTO)

08 Nov 2023 1061

Sorana Cîrstea s-a oprit în sferturi la US Open

06 Sep 2023 982

Constanța Simona Halep, inclusă pentru prima dată în 2023 pe lista preliminară a unui turneu

20 Jul 2023 1453

Tenis Aryna Sabalenka a câştigat titlul la simplu feminin la Australian Open, primul turneu de Mare Şlem al anului

28 Jan 2023 1309

Tenis Sebastian Gima a câștigat primul său turneu la profesioniști și e aproape de top 500 ATP

18 Oct 2022 1670

Sezonul 2022 este încheiat pentru Simona Halep. În acest an, constănțeanca a fost foarte aproape de a se retrage din tenis

15 Sep 2022 1908

Simona Halep, eliminată în primul tur la US Open de o tânără de 20 de ani, venită din calificări!

29 Aug 2022 1414

Ana Bogdan s-a calificat în finala turneului de tenis de la Varșovia. Pe cine va înfrunta în ultimul act al competiției

30 Jul 2022 1041

Tenismenul elveţian Roger Federer nu figurează în clasamentul ATP

11 Jul 2022 1034

Sârbul Novak Djokovic riscă să nu poată juca la turneul de Mare Şlem US Open. Ce decizie așteaptă campionul din SUA

11 Jul 2022 1045

Constănțenii Horia Tecău și Andrei Pavel, dar și alte staruri, meci demonstrativ la Iași

06 Jul 2022 1224

Paula Badosa va fi adversara Simonei Halep în optimile de finală ale turneului de tenis de la Wimbledon

02 Jul 2022 1228

Tenis. Sorana Cîrstea a fost învinsă de Tatjana Maria, în turul al doilea la Wimbledon

29 Jun 2022 960

Simona Halep, detalii despre atacul de panică suferit la Roland Garros. „A fost foarte greu de gestionat”