Irina Begu, eliminată de la Indian Wells

Irina Begu a pierdut, în această dimineață, partida susținută în fața cehoaicei Karolina Pliskova, în turul trei al turneului de tenis de la Indian Wells.

Jucătoarea din România a cedat cu scorul de 4-6, 6-7, fiind eliminată din competiție, deși a avut ocazia, în setul doi, la scorul 5-3, 40-15 în favoarea ei, să egaleze la seturi și să relanseze partida.

Sursa foto: Facebook Irina-Camelia Begu

Ce adversară ar putea avea Simona Halep la turneul de la Miami. Traseu dificil pentru sportiva din Constanța

18 Mar 2019 404

Simona Halep se menține pe locul 2 în clasamentul WTA

25 Feb 2019 543

Irina Begu, eliminată în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Budapesta

22 Feb 2019 491

Simona Halep, Irina Begu, Ion Țiriac si Ilie Năstase, dați în judecată de BNR. Incredibil ce daune li se cer

11 Feb 2019 1129

Irina Begu „Sper să facem un rezultat şi mai bun cu Franţa, să ajungem în finală şi să aducem trofeul acasă“

11 Feb 2019 616

Victorie de senzație la tenis! România a învins Cehia în deplasare și s-a calificat în semifinalele Fed Cup (galerie foto)

10 Feb 2019 703

Victorie pentru Irina Begu și Monica Niculescu la turneul de la Hua Hin. Au cucerit titlul la dublu

03 Feb 2019 565

Begu şi Niculescu, în finală la Thailand Open

02 Feb 2019 554

Irina Begu şi Mihaela Buzărnescu, învinse în turul secund al probei de dublu la Australian Open

19 Jan 2019 381

Horia Tecău şi Irina Begu vor face pereche în proba de dublu mixt a turneului de tenis Australian Open