Proiecte sportive, culturale, recreative, de protejare a mediului. Asociaţia „Cumpăna Tinerilor“, în aşteptarea noilor membri


Asociaţia „Cumpăna Tinerilor” a început o amplă campanie de rebranduire a organizaţiei. Pe lângă activităţile derulate până acum, se doreşte implicarea cât mai multor tineri din comună în proiecte şi programe sportive, culturale, recreative, de protejare a mediului şi de dezvoltare a localităţii.
 
Iniţiativa aparţine primarului comunei Cumpăna, Mariana Gâju, şi unui grup de tineri din localitate. „Vrem să aducem alături de noi toţi tinerii comunei care vor să se implice activ în proiectele comunităţii noastre. Asociaţia noastră este una simplă, prietenoasă, cu mulţi membri implicaţi în propunerea şi susţinerea proiectelor dedicate, exclusiv, vouă, tinerilor. Dacă te afli în segmentul de vârstă cuprins între 14 şi 35 de ani şi vrei să ai un rol activ în dezvoltarea proiectelor pentru comuna ta, vino alături de noi. Avem deja la dispoziţie un spaţiu adecvat bunei funcţionări a asociaţiei, pus la dispoziţie de administraţia locală, ce se află în incinta Centrului socio-medical. Tinerii organizaţiei noastre lucrează în grupuri bine structurate, pe diferite domenii, în funcţie de alegerea fiecăruia şi de hobby-ul pe care îl are”, a declarat Alexandru Mihalache, preşedintele Asociaţiei „Cumpăna Tinerilor”.
 
Toţi tinerii care doresc să facă parte din asociaţie se pot înscrie la reprezentanţii Asociaţiei Cumpăna Tinerilor, elevi ai Liceului „Nicolae Dumitrescu“ Stan Andrei (clasa a VIII-a) şi Ştefania Ioneticu (clasa a XI-a).
 
Citeşte şi:
 
Spectacol dedicat iubirii Locuitorii comunei Cumpăna au sărbătorit Dragobetele (galerie foto)

Un portal de servicii electronice, lansat de Primăria Cumpăna

Distracţie, muzică şi voie bună Cum au sărbătorit tinerii din Cumpăna la Valentine’s Day Party (galerie foto)

 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Distracţie, muzică şi voie bună Cum au sărbătorit tinerii din Cumpăna la Valentine’s Day Party (galerie foto)

17 Feb 2020 1274

Muzică, dans şi concursuri Tinerii din comuna Cumpăna, invitaţi de administraţia publică locală la Ziua Îndrăgostiţilor

10 Feb 2020 1825

Peste o sută de tineri au sărbătorit Ziua Îndrăgostiţilor la Cumpăna

13 Feb 2017 2724

Evenimente speciale de „Valentine’s Day”, la Cumpăna

09 Feb 2017 1323

Femeile din Cumpăna, felicitate de Organizaţia PSD

28 Feb 2014 1899

Halloween Party, în Cumpăna. Atmosfera horror va fi întreţinută de Raluca Sofrone şi de Samurai

31 Oct 2013 2197

Petrecere de Valentine’s Day pentru tinerii din Cumpăna

17 Feb 2012 940

Moş Nicolae va ajunge în noaptea aceasta şi mâine la copiii din mediul rural

05 Dec 2011 905