Atletism Tripla romaneasca la Sofia

Sportivii Marian Oprea, Liliana Bărbulescu şi Cristina Vasiloiu s-au clasat pe locul întâi la reuniunea de atletism de la Sofia, unde s-aumaiaflat pe podium Cătălin Câmpeanu, Ionuţ Florin Enache, Adrian Vasile, Mihai Grasu şi Daniela Stanciu, informează Mediafax.

Marian Oprea a câştigat proba de triplusalt, cu 17,31 metri, Liliana Bărbulescu s-a impus la 800 metri (2:02.01), în timp ce Cristina Vasiloiu a câştigat proba de 3000 metri (9:41.86). Cătălin Câmpeanu a ocupat locul doi la 100 metri (10.65) şi tot locul doi la 400 metri (46.72). Ionuţ Florin Enache a fost al doilea la 3.000 metri (8:19.55), iar Adrian Vasile a ocupat locul doi la săritura în lungime (7,68). La aruncarea discului, Mihai Grasu a ocupat locul trei (60,20), în timp ce Daniela Stanciu a fost a treia la săritura în înălţime (1,85).