Fotbal (CM) CBF a demis echipa Dunga

Confederaţia Braziliană de Fotbal (CBF) a anunţat, într-un comunicat, "concedierea comisiei tehnice" a echipei Braziliei şi deci şi a selecţionerului Carlos Dunga, informează Mediafax.

"Ciclul început în 2006 şi care a culminat cu eliminarea Braziliei la Cupa Mondială s-a încheiat, CBF anunţă că a concediat comisia tehnică a selecţionatei braziliene", se arată într-un comunicat al CBF. Noua comisie tehnică va fi anunţată la finalul lunii iulie. Selecţionerul Carlos Dunga îşi anunţase deja iminenta plecare imediat după meciul pierdut contra Olandei în sferturile de finală ale Campionatului Mondial. Fostului căpitan al naţionalei auri-verde i s-a reproşat, printre altele, şi alegera unor jucători fără nume ca Grafite sau Ramirez, în detrimentul lui Ronaldinho, Diego, Adriano şi Pato.

Baschet Vicecampioana României, CSM CSU Oradea, conduce cu 2-0 CSM Constanța în sferturile Ligii Naționale

11 Apr 2024 614

Baschet CSM Constanța, înfrângere în prima partidă cu vicecampioana CSM CSU Oradea. Joi, cele două echipe se duelează din nou

10 Apr 2024 508

Volei. CSM Constanța Cristian Imhoff - „Suntem cam dezamăgiți că nu am acces în semifinale, dar continuăm lupta“ (GALERIE FOTO)

28 Mar 2024 967

Handbal CSM Constanța - Steaua, în sferturile Cupei României

28 Mar 2024 785

Baschet CSM Constanța, învinsă de CSO Voluntari (GALERIE FOTO)

23 Mar 2024 803

Baschet Fetele de la CSM Constanța au avansat în semifinale, după două succese cu CSM Tg. Mureș

20 Mar 2024 779

CSM Constanța. 20 martie 2024 Baschetbalistele vizează victoria care să încheie seria cu CSM Tg. Mureș din sferturi

20 Mar 2024 612

Baschet Echipa Under-16 a CSM Constanța, victorie importantă pentru calificarea la turneul final (GALERIE FOTO)

19 Mar 2024 622

Echipa Under-16 de la Farul Constanța, calificată în semifinalele Cupei Elitelor. Victorie clară în sferturi (GALERIE FOTO)

15 Mar 2024 1014

Farul Constanța Echipele Under-18, Under-17 și Under-15, calificate în semifinale. 14 goluri marcate în sferturi! (GALERIE FOTO + VIDEO)

11 Mar 2024 1069

UPDATE. Baschet CSM Constanța s-a calificat în semifinalele Cupei României

15 Feb 2024 885

Meciul cu Füchse Berlin George Buricea - „Meritam mai mult. Chiar și când pierde, CSM Constanța o face cu onoare, niciodată în genunchi“ (GALERIE FOTO)

14 Feb 2024 1318

Baschet CSM II Constanța, lecție dură primită în meciul cu CSS VSK Gheorgheni (GALERIE FOTO)

06 Feb 2024 939

Baschet CSM Constanța, victorie cu Rapid București, într-o atmosferă incendiară (GALERIE FOTO)