Fotbal (Liga I) Timisoara, set la zero cu Alba Iulia

timisoara.jpgFC Timişoara a învins-o pe Unirea Alba Iulia, scor 6-0 (3-0), într-un meci contând pentru etapa a XXII-a din Liga I. Golurile au fost marcate de Kozak '18, Magera '25, '32, Mera '53, Goga '71 şi Mansour '90. Gazdele au deschis scorul în urma unei erori a lui Cernea, iar cehul Magera a stabilit scorul pauzei după două reuşite din interiorul careului. Mera a înscris al patrulea gol, în minutul 53, printr-o lovitură de cap, după o centrare venită de pe partea dreaptă şi Mansour a bifat primele goluri pentru timişoreni în acest retur stabilind cea mai categorică victorie din ultimii ani a bănăţenilor.