Fotbal Serbia bate Camerun intr-un thriller cu sapte goluri (video)

stankovic_06_06.jpgDespărţire de gală între internaţionalii sârbi şi publicul belgrădean. Elevii lui Antic au făcut spectacol într-un meci amical care a precedat plecarea către Johanesburg şi în care adversari le-au fost jucătorii din Camerun. Oaspeţii au deschis scorul prin Webo (5'), Krasic restabilind egalitatea după 11 minute. Africanii au revenit la conducere prin acelaşi Webo (20), însă Stankovic (25'), Milijas (44') şi Pantelic (45') au stabilit scorul pauzei la 4-2. Mitanul secund a adus golul lui Choupo-Moting (67') şi multe emoţii la ambele porţi. Serbia şi-a luat astfel revanşa după usturătorul eşec din meciul contra Neoii Zeelande, în timp ce camerunezii se gândesc cu groază la Mondial după o serie interminabilă de eşecuri şi evoluţii palide.

Rezumat Serbia - Camerun 4-3

CSM Constanța handbal Juniorii 3, gladiatori pe teren! Au învins în deplasare a doua clasată, CSS Călărași. „Până la capăt!“ (GALERIE FOTO)

23 Jan 2024 1075

CSM Constanța Clip și discurs motivaționale la finala Cupei României. „Suflet și spirit cum are această echipă nu există în Liga Națională“

17 May 2023 1461

„Miercuri, toate drumurile duc la Sala Sporturilor!“ CSM Constanța, o nouă partidă acasă cu Dinamo. „Miză mare, meci de neratat!“

12 Apr 2023 2101

Handbal CS Medgidia, victorie în deplasare cu CSU Pitești

02 May 2022 2073

Inventive Voleibalistele de la CS Medgidia, mesaje contra războiului din Ucraina la meciul cu CS Rapid București (GALERIE FOTO)

04 Mar 2022 2187

Simona Halep s-a calificat în sferturi la Australian Open, unde o va întâlni pe Serena Williams

14 Feb 2021 3327

Și-au luat revanșa Baschetbalistele de la Phoenix Știința au învins Universitatea Cluj la Constanța

16 Mar 2019 1640

A marcat şi nepotul lui Horaţiu Mălăele Cezar Mihalache, „triplă“ în victoria cu 11-1 a FC Viitorul U-19 în meciul cu Farul Tuzla

02 Feb 2018 4026

HC Dobrogea Sud, fără victorie acasă în Liga Naţională Laurenţiu Toma - „În eşecul cu Dinamo, ratările au făcut diferenţa“

03 Oct 2017 3125

La Constanţa, SC Oţelul i-a dat gol SSC Farul în secunda 34! Golaveraj 2-6 pentru „marinari“ în dubla cu gălăţenii (galerie foto+video)