11 goluri marcate în partida dintre CS Afumați și o combinată de la Farul Constanța

Terenul sintetic „Anghel Iordănescu“ din Voluntari a găzduit o partidă de pregătire între liderul seriei a 3-a a Ligii a 3-a, CS Afumați, și o combinată alcătuită din fotbaliști de la echipele Under-18 și Under-17 ale Farului Constanța.

Meciul a avut două reprize de câte 50 de minute și s-a încheiat cu succesul la limită al formeției ilfovene, scor 6-5 (3-3).

Au marcat: Sebastian Stancu 30, Ionuț Zaina 37, 43, Ștefan Duțu 55, Marian Obedeanu 67, Mario Ionică 97 / Marius Codreanu 7, 32, David Pătru 48, Ianis Podoleanu 77, Rareș Munteanu 99.

Farul U18 - U17 (antrenori Stere Banoti și Dan Ochia) - Repriza I: Rafael Munteanu - Cercel, Popa (25 Chihaia), Gică (25 Burlacu), Ștefănescu - Leonte, Giurgiu (25 Păcuraru), Popovici - Codreanu, Cocoș (25 Pătru), Băsceanu. Repriza a II-a: Maer - Rareș Munteanu, Podoleanu, Gică (61 Dumitra), Burlacu (74 Chihaia) - Nechifor, Marchidan, Birbic (79 Popeșteanu) - Sima (79 Berchez), Somandru, Păun.

Sursa foto: Academia Hagi

Fotbaliști de la prima echipă, folosiți în victoria cu Axiopolis Cernavodă (GALERIE FOTO)