Baschetbalistele de la Phoenix Constanţa, succes la scor cu Sportul Studenţesc, ultima clasată

Echipa feminină de baschet Phoenix Constanţa a realizat o nouă victorie detaşată în faza semifinală a Ligii 1. Într-o partidă contând pentru etapa a 13-a, formaţia pregătită de Predrag Stanojcic şi Dan Constantinescu a dispus pe teren propriu de ultima clasată (fără niciun punct), Sportul Studenţesc Bucureşti, scor 77-34, la pauză 41-18, iar pe sferturi 23-6, 18-12, 17-9 şi 19-7.

Marcatoarele Phoenix Constanţa au fost Ecaterina Armanu - 23 de puncte, Selena Kirberg - 11, Teodora Armanu - 9, Alexia Grancea - 8, Bianca Florea - 8, Mădălina Geleriu - 5, Alexandra Marcu - 5, Maria Florea - 4 şi Bianca Fota - 4.

În runda următoare, formaţia de pe litoral va întâlni în deplasare CSM CSU Oradea, duminică, 15 aprilie.

Și-au luat revanșa Baschetbalistele de la Phoenix Știința au învins Universitatea Cluj la Constanța

16 Mar 2019 514

Cuplaj baschetbalistic în Sala Sporturilor Phoenix Ştiinţa şi BC Athletic joacă sâmbătă la Constanţa în Liga Naţională

16 Mar 2019 334

Predrag Stanojcic, antrenorul Phoenix Ştiinţa Constanţa, a coordonat cursurile zonale pentru antrenori (galerie foto)

13 Mar 2019 665

Bianca Fota, MVP în returul sferturilor Phoenix Ştiinţa Constanţa a aflat cu cine se va duela în semifinalele Cupei României

07 Mar 2019 440

„Performanţă istorică!” Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa s-au calificat în turneul Final Four al Cupei României

07 Mar 2019 543

„Victorie de senzaţie!” Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa au învins în deplasare CSM Târgovişte

21 Feb 2019 586

Phoenix Constanţa a ţinut un singur sfert contra campioanei Cristian Mănăstireanu - „N-ai cum să te lupţi cu un lot atât de puternic“

15 Feb 2019 708

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, eșec în propriul fief în fața campioanei României

13 Feb 2019 556

„Continuăm seria meciurilor de foc“ Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa întâlnesc azi la Constanţa campioana României

13 Feb 2019 439

Gladiatorii din Tomis, învinşi Ce a făcut diferenţa în duelul dintre BC Athletic Constanţa şi CSM Phoenix Galaţi

11 Feb 2019 439

Imagini de la eveniment BC Athletic Constanța a câștigat două sferturi, dar a cedat în partida cu CSM Phoenix Galați (galerie foto)

09 Feb 2019 573

Dublă de foc După CSM Satu Mare, baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa se duelează cu Sepsi SIC Sf. Gheorghe, campioana

08 Feb 2019 723

Show de baschet la Constanţa BC Athletic - CSM Phoenix Galaţi, al patrulea meci al Gladiatorilor din Tomis în Grupa Galbenă

07 Feb 2019 422

Imagini de la eveniment Phoenix Ştiinţa Constanţa a pierdut meciul cu CSM Satu Mare, a doua clasată, după ce a condus la pauză! (galerie foto)

06 Feb 2019 580

Baschetbalista Alexandra Marcu, de la Phoenix Ştiinţa Constanţa, în pregătire cu lotul naţional în vederea Campionatului European