Echipa Under-15 de la Farul Constanța s-a calificat în sferturile Cupei Elitelor (GALERIE FOTO)

Formația Under-15 de la Farul Constanța a obținut încă o victorie în Cupa Elitelor U-15, Seria 2 - Grupa A.

Jucătorii pregătiți de Marius Axinciuc au evoluat pe teren propriu contra formației Daco Getica București U15, de care au dispus cu 5-0 (4-0).

Chiar dacă mai sunt programate confruntările etapei a 5-a (pe 3 martie 2024), Farul U-15 a câștigat deja Seria 2 - Grupa A și a obținut calificarea în sferturile de finală ale Cupei Elitelor.

Farul U15 - Daco Getica București U15 5-0 (4-0)

Au marcat: Cosmin Mihai 2, 12, Alexandru Goncear 28, Andi Seceleanu 32-pen., Sergiu Rezmiveș 75.

Au evoluat pentru Farul U15 (antrenor Marius Axinciuc): Matei Florea - Carabaș, Plugaru, Budescu, Pambuca (45 Tripon) - Sanda, Seceleanu (41 Buzdugan), Telehoi (41 Iordache) - Goncear, Mihai (45 Rezmiveș), Marincean (57 Șifiringă). Rezerve neutilizate: Mark Florea-Apetrei - Apetroaei, Drochioi, Drăghici.

Rezultate Cupa Elitelor U15, etapa 4, Seria 2 - Grupa A: Dinamo U15 - Progresul Spartac U15 2-4, FC Voluntari U15 - Sport Team U15 0-5, Farul U15 - Daco Getica U15 5-0,

Clasament Cupa Elitelor U15, Seria 2 - Grupa A: 1.Farul U15 12p, 2.Sport Team U15 7p, 3.Daco Getica U15 7p, 4.Progresul Spartac U15 4p, 5.FC Voluntari U15 4p, 6.Dinamo U15 0p.

Sursa foto: Academia Hagi

Formațiile Under-18 și Under-17, calificate în sferturile Cupei de Tineret și Cupei Elitelor (GALERIE FOTO + VIDEO)