Echipele Constanţei, pe podium la Campionatul de mini-rugby

Faza semifinală a Campionatului Naţional de mini-rugby, găzduită de stadionul „Constructorul Cleopatra“ din Complexul Sportiv constănţean „Badea Cârţan“, s-a încheiat ieri. La categoria de vârstă până în zece ani, Victoria Cumpăna (antrenor, Florin Băcioiu) s-a clasat pe locul 2, la egalitate cu liderul RC Antonio jr., care, per total, a înscris un eseu în plus. La Under-12, Perla Murfatlar (antrenor, Mirel Barbu) a fost a doua, după CSO Pantelimon, iar Muschetarii Mihail Kogălniceanu (antrenori, Cornel Vasile şi Romeo Bezuşcu) au încheiat concursul pe locul 3. În confruntările categoriei de vârstă până în 14 ani, ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de CSO Ovidiu (antrenor, Bogdan Cristea), iar pe locul 4 s-a situat formaţia Muschetarii Mihail Kogălniceanu.