EURO 2024 Cehia a cedat în fața Portugaliei în prelungiri (GALERIE FOTO)

Portugalia a avut parte de un debut cu victorie la Campionatul European de fotbal din Germania, dar succesul din grupa F, cu Cehia, a venit abia în prelungiri!

Mai mult, echipa lui Cristiano Ronaldo (titular integralist), garnisită de vedete, a fost condusă cu 1-0!

Au marcat  Hranac '69 (autogol), Conceicao 90+2 / Provod 62.

În minutul 87, Portugalia a mai introdus o dată balonul în plasă, prin Diogo Jota,dar golul a fost anulat ulterior pentru ofsaid.

După cele două meciuri din etapa inaugural a grupei F, clasamentul arată astfel: 1. Turcia – 3p (3-1), 2. Portugalia – 3p (2-1), 3. Cehia – 0p (1-2), 4. Georgia – 0p (1-3).

Sursa foto: Facebook (UEFA EURO 2024)