FC Farul, victorie dramatică în meciul cu Sportul Snagov

FC Farul Constanta a câștigat dramatic meciul de astăzi din etapa a zecea a Ligii a 2-a, jucat pe teren propriu cu ultima clasată, Sportul Snagov.

"Marinarii" s-au impus cu 1-0, în urma unui gol marcat în prelungiri, în minutul 90+1, din penalty, de către Alexandru Stoica, cel care a obținut lovitură de pedeapsă fiind Ionuț Stoica.

În urma acestui succes, FC Farul acumulează 15 puncte în clasament.

Ianis Zicu, antrenorul echipei de pe litoral, a jucat cu: Muțiu (cpt) - Nicola, Cană, Lică, I. Carabela - Greu, Antoche - Al. Stoica, P. Petre (70 Hordouan), Kanda (61 Doumbia) - D. Halep (46 I. Stoica).

"Victorie si trei puncte importante pentru alb-albastri. 5 din 5 pe teren propriu fără gol primit!", se arată pe pagina de Facebook a FC Farul.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (FC Farul Constanta)