Fotbal județul Constanța Liga a 4-a. Incident violent la Hârșova! Rezultatele din etapa a 22-a (seniori și juniori + clasamentele)

CSO Murfatlar
În etapa a 22-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța s-au înregistrat rezultatele:

Victoria Cumpăna – Farul Tuzla 4-1 / 20-0
CS Lumina – CSC Mihail Kogălniceanu 6-2 / 12-1.

Meciul de seniori Viitorul Hârșova – CSO Murfatlar nu s-a mai disputat în repriza a doua (la pauză era 1-1), oaspeții refuzând să continue jocul, în urma unui incident violent care s-a petrecut la vestiare. La juniori, Viitorul Hârșova – CSO Murfatlar 3-0.

Un meci umbrit de gestul unui jucător al echipei Hârșova, aflat în stare de suspendare, care la pauza meciului a întrat la cabine și a început să lovească cu pumnii și picioarele pe portarul nostru Nae Ionel! Pentru acest motiv am refuzat ca echipa să mai intre în teren pentru a juca a 2-a repriză, considerând că integritatea fizică și psihică le este pusă în pericol. Le mulțumesc băieților pentru atitudine și dăruire!, a postat pe Facebook Iulian Bărăitaru, antrenorul CSO Murfatlar.

Ionel Nae este și arbitru, dar, având în vedere că joacă la Liga a 4-a, el nu mai arbitrează la acest eșalon, ci la Liga a 5-a și la copii și juniori.

Oaspeții au refuzat să mai continue jocul, după o altercație la pauza meciului dintre un jucător al nostru și portarul lor. Scorul după prima repriză era de 1-1. Comisia de disciplină va analiza incidentul și va lua măsuri împotriva celor vinovați. Nu suntem de acord cu astfel de comportamente pe stadion, jucătorul nostru va fi exclus din lot pe o perioadă nedeterminată și ne dorim ca pe viitor să nu se mai întâmple astfel de situații. Mulțumim că ne-ați fost alături și ne cerem scuze pentru cele întâmplate!, se arată și pe pagina de Facebook „Viitorul Hârșova“.

Incidentul de la acest meci va fi judecat în ședința de joi, 28 martie 2024, a Comisiei de Disciplină din cadrul Asociației Județene de Fotbal Constanța.

Clasamente:

Seniori - 1. CS Medgidia - 54p (22m), 2. Sparta Techirghiol - 49p (22m), 3. CS Agigea - 49p (22m), 4. Viitorul Hârșova - 47p (20m), 5. Poseidon Limanu - 44p (22m), 6. Viitorul Cobadin - 39p (21m), 7. CSO Murfatlar - 38p (21m), 8. CS Năvodari - 36p (21p), 9. Danubius Rasova - 34p (22m), 10. Victoria Cumpăna - 29p (20m), 11. CSO Ovidiu - 26p (21m), 12. CS Lumina - 24p (21m), 13. Portul Constanța - 21p (21m), 14. Știința ACALAB Poarta Albă - 16p (21m), 15. CSC Mihail Kogălniceanu - 14p (22m), 16. Farul Tuzla - 10p (22m), 17. Viitorul Pecineaga - 9p (22p), 18. CS Eforie - 8p (21m).

Juniori: 1. Cumpăna – 61p (21m), 2. Medgidia – 60p (22m), 3. Năvodari – 58p (22m), 4. Hârșova – 55p (22m), 5. Techirghiol – 49p (22m), 6. Lumina – 45p (22m), 7. Cobadin – 34p (22m), 8. Poseidon – 33p (22m), 9. Ovidiu – 31p (22m), 10. Portul –30p (21m),  11. Mihail Kogălniceanu – 24p (22m), 12. Murfatlar – 23p (22m), 13. Tuzla – 22p (22m), 14. Agigea – 19p (22m), 15. Poarta Albă – 17p (22m), 16. Rasova – 7p (22m), 17. Pecineaga – 6p (20m), 18. Eforie – 4p (20m).

CS Medgidia continuă cu victoriile în lanț la fotbal! Seniorii au câștigat cu 2-0 în fața lui Danubius Rasova, după execuțiile sigure ale lui Marian Megulete și Alexandru Cojocaru! A fost bucurie mare în tabăra noastră , iar lucrul acesta se vede și în fotografia următoare! La juniori, victorie zdrobitoare! Băieții noștri au învins cu 11-2 pe Danubius Rasova, după un meci extraordinar făcut pe teren propriu! Au marcat pentru noi: Daryn Mevlit, Teo Haas (3), Badea Samuel (2), Iustin Frunză, Gabi Pancu și Silagyi Alin (3), este mesajul CS Medgidia, club sportiv care beneficiază de sprijinul Primăriei Medgidia și al Consiliului Local Medgidia.