Sport

Fotbalul județului Constanța Meciurile din weekend de la Ligile a 4-a, a 5-a și a 6-a

În etapa a 13-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, sâmbătă, 20 octombrie, au fost programate partidele: CS Cumpăna - Voința Valu lui Traian (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), Gloria Albești - FC Farul Constanța (11.00 / 13.00), CSC Mihail Kogălniceanu - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CS Eforie - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - CS Poseidon 2 Mai Limanu (11.00 / 13.00), Știința Acalab Poarta Albă - CS Lipnița Carvăn (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Portul Constanța (11.00 / 13.00), CS Agigea - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00).
 
Întâlnirea de seniori CS Năvodari - CSO Ovidiu s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea gazdelor, în vreme ce la juniori a fost 1-1.  

La Liga a 5-a, duminică, 21 octombrie, se joacă etapa a 11-a, astfel: Recolta Nicolae Bălcescu - Litoral Corbu (ora 11.00), Olimpia Constanța - AS Pelinu (ora 14.00), CS Murfatlar - CS Peștera (ora 14.15), Danubius Rasova - Sportul Tortoman (ora 11.00), Sport Prim Oltina - Viitorul Târgușor (ora 11.00), Unirea Topraisar - Avântul Comana (ora 11.00), Inter Ion Corvin - Viitorul Pecineaga (ora 11.00), Speranța Castelu II - Voința Săcele (ora 14.00), Carsium Hârșova - FC Mereni (ora 14.00).

Duminică, 21 octombrie, se dispută și partidele din runda a opta a Ligii a 6-a. Meciurile sunt: în Seria Nord - Pescarul Ghindărești - Dacia MIrcea Vodă (ora 14.00), Pescărușul Gârliciu - Ulmetum Pantelimon (ora 11.00), Dunărea Ciobanu - Steaua Speranței Siliștea (ora 11.00), Gloria Seimeni - Emaus Cernavodă (ora 14.00), Viitorul Cuza Vodă - Înfrățirea Cogealac (ora 11.00), Flacăra Crucea - Victoria Mihai Viteazu (ora14.00); în Seria Sud - AS Bărăganu - Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), Flacăra Viișoara - CS Negru Vodă (ora 13.30), AS Independența - Old Boys Cobadin (ora 11.00), Viitorul Cobadin - Voința Cochirleni (ora 11.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Viișoara (ora 14.00), AS Lumina - Dunărea Ostrov (ora 14.00). ITC are rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a (seniori): 1. Năvodari - 29p (12 meciuri), 2. Albești - 25p (12 meciuri), 3. Fântânele - 25p (12 meciuri), 4. Poseidon - 23p (12 meciuri), 5. Cumpăna - 23p (12 meciuri), 6. Agigea - 20p (11 meciuri), 7. FC Farul - 19p (12 meciuri), 8. Lipnița Carvăn - 19p (10 meciuri), 9. Băneasa - 19p (12 meciuri), 10. Ovidiu - 18p (12 meciuri), 11. Techirghiol - 17p (12 meciuri), 12. Cernavodă II - 14p (11 meciuri), 13. Tuzla - 13p (12 meciuri), 14. Eforie - 11p (12 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 11p (12 meciuri), 16. Portul - 8p (12 meciuri), 17. Poarta Albă - 8p (12 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (12 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 34p (12 meciuri), 2. Albești - 34p (12 meciuri), 3. FC Farul - 33p (12 meciuri), 4. Năvodari - 27p (12 meciuri), 5. Poseidon - 25p (12 meciuri), 6. Techirghiol - 24p (12 meciuri), 7. Cernavodă II - 23p (11 meciuri), 8. Mihail Kogălniceanu - 22p (12 meciuri), 9. Poarta Albă - 18p (12 meciuri), 10. Băneasa - 16p (12 meciuri), 11. Valu lui Traian - 10p (12 meciuri), 12. Ovidiu - 9p (12 meciuri), 13. Eforie - 9p (11 meciuri), 14. Agigea - 7p (11 meciuri), 15. Lipnița Carvăn - 6p (10 meciuri), 16. Fântânele - 6p (12 meciuri), 17. Tuzla - 4p (12 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (11 meciuri).

Liga a 5-a: 1. Castelu II - 24p, 2. Pecineaga - 22p, 3. Oltina - 21p, 4. Peștera - 20p, 5. Corbu - 19p, 6. Rasova - 17p, 7. Olimpia - 16p, 8. Ion Corvin - 16p, 9. Pelinu - 13p, 10. Murfatlar - 13p, 11. Săcele - 13p, 12. Nicolae Bălcescu - 13p, 13. Comana - 12p, 14. Mereni - 10p, 15. Tortoman - 10p, 16. Târgușor - 8p, 17. Topraisar - 6p, 18. Hârșova - 4p.

Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Crucea - 18p, 2. Mircea Vodă - 16p, 3. Cuza Vodă - 16p, 4. Mihai Viteazu - 15p, 5. Ciobanu - 12p, 6. Seimeni - 12p, 7. Siliștea - 9p, 8. Cogealac - 6p, 9. Ghindărești - 4p, 10. Emaus - 4p, 11. Gârliciu - 3p, 12. Pantelimon - 2p; Seria Sud - 1. ITC - 21p, 2. Viitorul Cobadin - 15p, 3. Negru Vodă - 13p, 4. Chirnogeni - 11p, 5. Cochirleni - 11p, 6. AS Viișoara - 11p, 7. Old-Boys Cobadin - 11p, 8. Lumina - 10p, 9. Independența - 9p, 10. Adamclisi - 3p, 11. Flacăra Viișoara - 3p, 12. Bărăganu - 1p, 13. Ostrov - 0p.
 
Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța II)

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

25 May 2019 621

Luptătorii de la CS Victoria Cumpăna, rezultate bune la turneul internaţional pentru cadeţi

23 May 2019 415

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele etapei a 31-a a Ligii a 4-a

19 May 2019 1149

Interviu online cu Ion Răuţă, directorul CS Victoria Cumpăna Turneul final al Cupei Satelor, organizat fără reproş la Cumpăna. Mesajul reprezentanţilor FRF

18 May 2019 1287

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a. CS Poseidon Limanu 2 Mai, victorie cu CS Eforie

18 May 2019 864

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 30-a a Ligii a a 4-a. CS Poseidon 2 Mai - Limanu, noul lider

12 May 2019 1014

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

11 May 2019 656

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 28-a a Ligii a 4-a

05 May 2019 890

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 26-a a Ligii a 4-a

21 Apr 2019 975

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

20 Apr 2019 796

Campionat Naţional de gimnastică ritmică la Cumpăna, fază regională la oină la Năvodari

20 Apr 2019 897

Lider nou în Liga a 5-a, după ce Viitorul Pecineaga a fost învinsă de AS Pelinu, într-un meci cu 12 goluri!

19 Apr 2019 678

Sportivii de la CS Victoria Cumpăna, rezultate bune la „Cupa Primăverii“ la scrimă (galerie foto)

09 Apr 2019 520

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 23-a a Ligii a 4-a

07 Apr 2019 813

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

06 Apr 2019 863