Sport

Fulgerul Chirnogeni, scorul etapei în Liga a 6-a. Meci cu Flacăra Viişoara

În etapa a doua a Ligii a 5-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: Sport Prim Oltina - Olimpia Constanţa 3-1, Unirea Topraisar - CS Murfatlar 2-6, Viitorul Pecineaga - Avântul Comana 2-1, Viitorul Târguşor - CS Peştera 0-2, Voinţa Săcele - Litoral Corbu 0-1, FC Mereni - AS Pelinu 3-2, Inter Ion Corvin - Sportul Tortoman 3-0, Speranţa Castelu II - Danubius Rasova 3-1 şi Carsium Hârşova - Recolta Nicolae Bălcescu 0-3.
 
Clasamentul este următorul: 1. Nicolae Bălcescu - 6p, 2. Peştera - 6p, 3. Castelu II - 6p, 4. Pecineaga - 6p, 5. Ion Corvin - 3p, 6. Murfatlar - 3p, 7. Corbu - 3p, 8. Săcele - 3p, 9. Olimpia - 3p, 10. Oltina - 3p, 11. Mereni - 3p. 12. Comana - 1p, 13. Târguşor - 1p, 14. Pelinu - 0p, 15. Rasova – 0p, 16. Hârşova - 0p, 17. Tortoman - 0p, 18. Topraisar - 0p.
Etapa a treia se joacă după programul: marţi, 4 septembrie - Danubius Rasova - Inter Ion Corvin; miercuri, 5 septembrie - Recolta Nicolae Bălcescu - Speranţa Castelu II, CS Murfatlar - Sport Prim Oltina, AS Pelinu - Viitorul Târguşor, CS Peştera - Avântul Comana, LItoral Corbu - FC Mereni, Sportul Tortoman - Voinţa Săcele, Unirea Topraisar - Viitorul Pecineaga; joi, 6 septembrie - Olimpia Constanţa - Carsium Hârşova. Toate partidele încep la ora 17.30.      
S-a disputat şi runda inaugurală de la Liga a 6-a. În Seria Nord, scorurile au fost: Dacia Mircea Vodă - Dunărea Ciobanu 7-2, Ulmetum Pantelimon - Emaus Cernavodă 2-2, Steaua Speranţei Siliştea - Înfrăţirea Cogealac 7-1, Pescăruşul Gârliciu - Victoria Mihai Viteazu 0-5, Pescarul Ghindăreşti - Flacăra Crucea 2-4 şi Gloria Seimeni - Viitorul Cuza Vodă 2-0. În Seria Sud, s-au înregistrat rezultatele: CS Negru-Vodă - Dunărea 2018 Ostrov 4-0, Old-Boys Cobadin - AS Viişoara 2-2, ITC - Voinţa Cochirleni 8-1, AS Independenţa - Viitorul Cobadin 2-0, Flacăra Viişoara - Fulgerul Chirnogeni 1-9 şi AS Bărăganu - AS Lumina 2-3. Trophaeum Adamclisi a avut rundă liberă.
 
Clasamente:
Seria Nord: 1. Siliştea - 3p, 2. Mircea Vodă - 3p, 3. Mihai Viteazu - 3p, 4. Crucea - 3p, 5. Seimeni - 3p, 6. Pantelimon - 1p, 7. Cernavodă - 1p, 8. Ghindăreşti - 0p, 9. Cuza Vodă - 0p, 10. Ciobanu - 0p, 11. Gârliciu - 0p, 12. Cogealac - 0p. 
Seria Sud: 1. Chirnogeni - 3p, 2. ITC - 3p, 3. Negru-Vodă - 3p, 4. Independenţa - 3p, 5. Lumina - 3p, 6. Old Boys Cobadin - 1p, 7. AS Viişoara - 1p, 8. Adamclisi - 0p, 9. Bărăganu - 0p, 10. Viitorul Cobadin - 0p, 11. Ostrov - 0p, 12. Cochileni - 0p, 13. Flacăra Viişoara - 0p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Fulgerul Chirnogeni nu a avut milă de AS Bărăganu, ultima clasată în Liga a 6-a!

01 May 2018 820

Fulgerul a „lovit“ de opt ori la Chirnogeni echipa Grupului Şcolar „Ion Bănescu” Mangalia

10 Nov 2016 1551

Sport Prima Oltina a făcut scor cu Fulgerul Chirnogeni la Liga a VI-a

26 Apr 2016 2488

Atletic 2 Mai a învins la scor Fulgerul Chirnogeni şi a urcat pe locul întâi

06 May 2015 1538

Fotbalistul Dănuţ Cristea, de la Luceafărul Amzacea, a fost suspendat 20 de etape

20 Sep 2014 2782

Liga a V-a de fotbal Incidentele de la Nisipari şi Amzacea se judecă astăzi

18 Sep 2014 1584

Viitorul Mereni a băgat Farul Tuzla în ceaţă CS Peştera a mai „mitraliat” o echipă în Liga a V-a (galerie foto)

17 Oct 2013 2251

Ce meciuri se joacă mâine în Liga a V-a

14 Sep 2013 1450

Dunărea Ostrov, scor astronomic în prima etapă a Ligii a 5-a

04 Sep 2013 1978

Mâine începe Liga a V-a de fotbal. Iată programul primei etape

31 Aug 2013 1676

Au dat patru, au luat cinci Dacia Mircea Vodă a fost înfrântă într-un duel istoric

03 Apr 2013 1445

„Marinarii" ieşiseră la un joc amical Fotbaliştii Farului au fost loviţi de Fulger, la Chirnogeni

04 Dec 2012 1947

FC Farul, meci de sărbătoare cu Fulgerul Chirnogeni

03 Dec 2012 1357

Voinţa Cochirleni, masacrată la Valea Dacilor

03 Oct 2012 1469

Victoria Techirghiol este lidera Seriei Sud

26 Nov 2004 472

Rapid Ovidiu, eliminata din "Cupa Romaniei"

22 Jun 2004 922

Sferturile de finala ale "Cupei Romaniei"

19 Jun 2004 675

Maine este programata "Cupa Romaniei" la fotbal

09 Jun 2004 760

Neprezentare la Mangalia

01 Jun 2004 750

Aproape de finis

29 May 2004 829

Divizia Judeteana de fotbal - 20

22 May 2004 584

Divizia Judeteana de fotbal - 19

18 May 2004 577

Divizia Judeteana de fotbal - 19

15 May 2004 875

19-0, rezultatul unui meci de fotbal

11 May 2004 773

Derby in seria Est

08 May 2004 507

Divizia Judeteana

04 May 2004 523

Divizia Judeteana

01 May 2004 484

Arbitru agresat la Mihail Kogalniceanu

27 Apr 2004 612

Divizia Judeteana - 16

24 Apr 2004 563

Divizia Judeteana de fotbal

17 Apr 2004 495

Divizia Judeteana de fotbal

15 Apr 2004 444

Cu o zi mai devreme

10 Apr 2004 689

Divizia Judeteana de fotbal

06 Apr 2004 476

Divizia Judeteana de fotbal

03 Apr 2004 487

Divizia Judeteana

30 Mar 2004 472

Restantele din Divizia Judeteana

18 Nov 2003 672

Restante in Divizia Judeteana

15 Nov 2003 570

Divizia Judeteana - 10

04 Nov 2003 404

Divizia Judeteana - 10

01 Nov 2003 447

N-au adus legitimatiile

28 Oct 2003 445

Divizia Judeteana - 9

25 Oct 2003 456

14-0, scorul unui meci de fotbal!

21 Oct 2003 470

Divizia Judeteana - 8

18 Oct 2003 503

Divizia Judeteana - 7

14 Oct 2003 437

Divizia Judeteana - 7

11 Oct 2003 633

Divizia Judeteana - 6

07 Oct 2003 513

Divizia Judeteana - 6

04 Oct 2003 568

Divizia Judeteana - 5

30 Sep 2003 573

Dupa pauza n-au mai intrat

23 Sep 2003 297

Divizia Judeteana - 4

20 Sep 2003 500