Isabela Marin, de la CS Victoria Cumpăna, vicecampioană naţională la lupte (galerie foto)

Finala Cupei României la lupte, categoria cadeţi (15-17 ani), s-a desfăşurat la Piteşti, iar printre remarcaţii întrecerii s-au numărat şi reprezentanţii CS Victoria Cumpăna (antrenor, George Papazu).

Graţie unor evoluţii foarte bune, a fost obţinută o medalie de argint şi două locuri în apropierea podiumului. Astfel, vicecampioană naţională a devenit Isabela Marin (la categoria 43 kg), Alina Tabert s-a clasat pe locul patru la categoria 69 kg, iar Cristian Somandru a ocupat poziţia a cincea la categoria 51 kg. „Rezultatele sunt extraordinare, ţinând cont de faptul că sportivii noştri au concurat cu derogare, la o grupă de vârstă superioară. Felicitări sportivilor şi mulţumim Primăriei şi Consiliului Local Cumpăna, doamnei primar Mariana Gâju, dar si domnului director al CS Victoria Cumpăna, Ion Răuţă“, a declarat George Papazu.

Sursa foto: Facebook (Cumpăna News)

Citeşte şi:

Luptătoare la Victoria Cumpăna Gabriela Prodan şi Bianca Iancău, selecţionate în Centrul de pregătire de la Cluj-Napoca