Naţionala României a ratat calificarea în sferturi la Campionatul European

Ianis Hagi, din nou sub tricolor, după un an și nouă luni. Vineri, e Kosovo - România „N-am niciun dubiu că va veni și momentul nostru“

16 Jun 2023 2010

Doi fotbaliști de la Farul Constanța, titulari în România - Belarus 2-1. Tricolorii au punctaj maxim după primele două meciuri

29 Mar 2023 1670

România joacă diseară cu Belarus. Trei jucători de la Farul Constanța în lot. Ce post TV transmite partida

28 Mar 2023 1612

Golgeterul Farului Constanța, Denis Alibec, marcator în victoria României cu Andorra

26 Mar 2023 2221

UPDATE Ianis Hagi a deschis scorul în meciul Germania - România, cu un gol de senzaţie

08 Oct 2021 3085

România, învinsă de Germania în preliminariile Campionatului Mondial

28 Mar 2021 2881

UPDATE. ​Au cedat în prelungiri! România a ratat calificarea în finala Euro 2019, deși a condus la pauză Germania, campioana continentală en-titre!

27 Jun 2019 2123

România a retrogradat în Grupa Mondială II a Fed Cup

17 Apr 2016 1830

Echipa naționala de rugby a României a surclasat Germania în Cupa Europeană a Națiunilor