Patru zile pline de tenis de masă la Constanţa! Se joacă turul Superligii şi al Diviziei A

Sala Sporturilor din Constanţa găzduieşte, timp de patru zile, începând de joi, 30 august, turul Campionatului Naţional pe echipe (senioare) la tenis de masă, ediţia 2018/2019 - Superliga şi Divizia A.

În fiecare dintre cele două competiţii participă câte opt echipe, între ele aflându-se şi reprezentantele Constanţei, CS Farul (antrenori, Viorel Filimon, Elena Sebe, Anamaria Sebe) şi LPS „Nicolae Rotaru“ (antrenoare, Iulia Caragea şi Daniela Micu).

Echipele constănţene din Superligă sunt: CS Farul (campioana en-titre a României) - Alina Zaharia, Elena Zaharia, Camelia Mitrofan, Anamaria Sebe; LPS - Adina Mei-Roşu, Andreea Dudescu, Lorena Dumitru. În Divizia A, evoluează: CS Farul - Timea Urszuly, Denisa Urâtu, Claudia Caragea (rezervă, Amalia Drăgulin); LPS - Ioana Băiaşu, Andreea Grigore, Briana Răducanu (rezervă, Adelina Caracostea).

Întrecerile din Sala Sporturilor se derulează după programul: joi, vineri, sâmbătă - între orele 9.00 şi 12.00 şi 16.00 şi 19.00; duminică - între orele 9.00 şi 12.00.

Superliga 2023/2024 Cu un egal contra Farul Constanța, FCSB iese campioană. „Marinarii“ sunt pregătiți însă pentru un nou meci mare

26 Apr 2024 997

Superliga 2023/2024 Farul Constanța – Rapid 3 – 1. „Marinarii” urcă pe locul 2. Două goluri în două minute au decis soarta partidei (GALERIE FOTO + VIDEO)

24 Apr 2024 1039

Superliga 2023/2024. Farul Constanța - Rapid Hagi - „Sperăm să prindem iar o zi bună și, cu ajutorul publicului, să câștigăm“ (VIDEO)

23 Apr 2024 1838

LIVE TEXT. Superliga 2023/2024 CFR Cluj a deraiat la Ovidiu! Farul Constanța a învins cu 5-1 și urcă pe locul doi în play-off! (GALERIE FOTO)

19 Apr 2024 1161

Superliga 2023/2024 FCSB poate obține titlul de campioană a României încă din acest weekend

19 Apr 2024 1106

UPDATE. Superliga 2023/2024. Farul Constanța - CFR Cluj Hagi - „Întâlnim un adversar foarte puternic, dar unicul nostru obiectiv e victoria“ (GALERIE FOTO + VIDEO)

18 Apr 2024 1833

Farul Constanța Fotbalistele, eșec surprinzător acasă cu Csikszereda Miercurea Ciuc. Oaspetele conduceau cu 3-0 în minutul 21! (GALERIE FOTO + VIDEO)

14 Apr 2024 858

Superliga 2023/2024. Duminică, 14 aprilie 2024 Liderul FCSB vrea să scape și de CFR Cluj din bătălia pentru titlu

12 Apr 2024 812

Superliga 2023/2024 Cine va da lovitura simbolică de start la meciul Universitatea Craiova - Farul Constanța. Duel pentru Europa

11 Apr 2024 1698

Superliga 2023/2024. Universitatea Craiova - Farul Constanța Hagi - „Un alt meci greu, dar suntem încrezători“ (VIDEO)

10 Apr 2024 1843

Farul Constanța, o repriză modestă cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Hagi - „Incredibil, ziceai că jucăm cu Barcelona!“

07 Apr 2024 1099

Superliga 2023/2024 FCSB - Universitatea Craiova, iar liderul poate face un pas mare către titlu

05 Apr 2024 803

Superliga 2023/2024. Sepsi OSK - Farul Constanța Hagi - „Meciul e deschis oricărui rezultat. Suntem încrezătoriׅ“ (VIDEO)

04 Apr 2024 1956

LIVE TEXT Campioana vs. liderul Superligii! Farul Constanța, învinsă de FCSB la Ovidiu, cu un gol în minutul 82. Ce a spus Hagi (GALERIE FOTO + VIDEO)

31 Mar 2024 1519

UPDATE. Superliga 2023/2024. Farul Constanța - FCSB Hagi - „Pentru noi, doar victoria contează. Încercăm să facem un meci complet“ (VIDEO)