Rezervele au pierdut cu Tobol Kostanay

FC Farul a sustinut ieri al patrulea meci al stagiului din Cipru

Pentru "marinari" au punctat L. Mihai si S. Mocanu

In meciul amical pe care FC Farul Constanta l-a sustinut ieri la Episkopi (15 km de Limassol) in compania formatiei Tobol Kostanay, din Kazahstan, antrenorul principal Ion Marin a utilizat o formula de joc constituita din jucatorii pe care-i folosise mai putin in turneul din Cipru. Chiar daca nu s-au miscat rau, rezervele au capotat, pana la urma, cu 2-3. Adversarii au deschis scorul, L. Mihai a egalat din penalty in minutul 32, la pauza consemnandu-se remiza, scor 1-1. La reluare, tot Tobol s-a aflat la carma jocului, punctand de doua ori, ultimul gol al partidei fiind marcat de S. Mocanu (78). "Sapaliga" i-a utilizat in acest meci pe Unchias - I. Balan, I. Barbu, R. Oprea, Florea - M. Gheorghiu, S. Mocanu, Senin, Camboianu - Doicaru, L. Mihai. Nu s-au efectuat schimbari, ceilalti jucatori efectuand un antrenament pe un teren alaturat celui care a gazduit partida. Astazi, de la ora 11.00, "marinarii" vor evolua, tot la Episkopi, contra formatiei Himki, din liga a doua rusa. Maine, FC Farul nu va mai sustine amicalul cu nationala Under 21 a Ciprului, ci cu formatia Kairat, campioana Kazahstanului.