Rugby CS Năvodari a condus la pauză, dar a pierdut meciul cu CSM Galați

Imaginea a fost preluată de pe pagina de Facebook „CS Năvodari - Rugby“
Echipa de rugby CS Năvodari a întâlnit astăzi pe teren propriu CSM Galați, într-o partidă contând pentru etapa a zecea a Ligii Naționale, grupa a 2-a.

Meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 32-17, după ce gazdele au condus la pauză cu 10-5.

Punctele echipei CS Năvodari au fost realizate de Silviu Brașovianu – eseu, Marian Niță – eseu, Antonio Savu – o transformare și o lovitură de pedeapsă și Mădălin Mihalache – o transformare.

Felicitări tuturor! Mergem înainte!, este mesajul de pe pagina de Facebook „CS Năvodari – Rugby“.

„Trofeul Dorian Secuianu”, care se pune în joc la meciurile dintre cele două formații, i-a revenit CSM Galați.

Gazdele au avut o primă repriză bună, au condus la pauză cu 10-5, dar repriza secundă a fost una în care gălățenii și-au impus jocul și au profitat de avantajul omului în plus, câștigând cu 32-17. La meci a fost prezent italianul Ernesto Sudati (patronul Combinatului de Îngrășăminte Chimice Năvodari) care a oferit un echipament de joc formației dobrogene. Pentru viitoarele meciuri din campionat, CS Năvodari a realizat câteva transferuri de jucători tineri, de perspectivă: Antonio Idu, Patric Nanu, Călin Mihail Ion de la Dinamo București și Ștefan Țîmpu de la Steaua București, se arată pe site-ul official al clubului din Năvodari.

Înaintea meciului, a fost păstrat un moment de reculegere în memoria lui Petrică Bodescu (fost rugbyst la Chimia Năvodari) și a lui Viorel Secuianu (unul dintre mentorii rugby-ului gălățean).

CS Năvodari, pas cu dreptul în noua ediție a Ligii Naționale (GALERIE FOTO)