Șahiștii de la CS Năvodari, pe podium la competiția „Aegyssus Sport Fest Tulcea 2023“ (GALERIE FOTO)

Componenți ai secției de șah a CS Năvodari (antrneor, Daniel Panainte) au luat parte la competiția „Aegyssus Sport Fest Tulcea 2023“, organizată în cadrul Liceului Tehnologic „Henri Coandă“ din Tulcea.

Aflat la ediția a doua, Festivalul Șahului Tulcean a adunat la start 47 de participanți din mai multe județe ale țării, dar și din Ucraina.

CS Năvodari a fost reprezentat de Andrei Cristian Diaconescu, Sergiu Iordache, Diana Dospin și Sara Lazăr, care au luptat și cu seniori, competiția fiind de tip Open.

Andrei Cristian Diaconescu a obținut 4 puncte din 7 posibile, câștigând locul 2 la categoria 12 ani.

Sergiu Iordache a obținut 4 puncte din 7 posibile, câștigând locul 1 la categoria 10 ani, el având doar 8.

Diana Dospin a obținut 3 puncte din 7 posibile, câștigând medalia de aur la categoria fete.

Sara Lazăr a obținut 2 puncte din 7 posibile.

În perioada 12-15 iulie, șahiștii de la CS Năvodarivor participa la Trofeul Techirghiol „Mircea Pavlov“.

Sursa foto: Facebook (CS Năvodari)

Micii șahiști de la CS Năvodari, pe podium la „Cupa Unirii“ și la „Cupa Unirea Principatelor“ (GALERIE FOTO)