Simona Halep și-a aflat adversara din sferturile de finală de la Australian Open. Este un fost lider mondial

Jucătoarea cehă de tenis Karolina Pliskova va fi adversara tenismenei din Constanța, Simona Halep, liderul mondial, în sferturile de finală ale turneului de Mare Şlem de la Australian Open. Karolina Pliskova, fost lider mondiala a învins-o în optimi de finală pe compatrioata sa Barbora Strycova, în trei seturi, 6-7 (5), 6-3, 6-2.

Halep şi Karolina Pliskova s-au întâlnit de şapte ori până acum, bilanţul fiind favorabil româncei, care s-a impus de cinci ori, informează Agerpres.ro.

Anul trecut, Halep a învins-o pe Pliskova în semifinalele turneului de la Roland Garros, cu 6-4, 3-6, 6-3.

Victorie pentru Simona Halep. S-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Madrid

09 May 2018 946

Simona Halep și-a aflat adversara din semifinalele turneului de la Indian Wells. Pe cine va înfrunta în penultimul act al competiției

15 Mar 2018 1036

Irina Begu, în turul doi la turneul de la Indian Wells. Cu cine va juca

08 Mar 2018 625

Simona Halep, victorie la Doha! S-a calificat în sferturi

15 Feb 2018 724

Irezistibila Simona Halep e în semifinale la Australian Open Victorie mare cu Karolina Pliskova. Urmează Angelique Kerber!

25 Jan 2018 465

UPDATE. Ce meci!Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului Australian Open

24 Jan 2018 795

Duel de foc în sferturi contra Karolinei Pliskova La Australian Open, Simona Halep joacă astăzi pentru atingerea semifinalei

24 Jan 2018 787

Sumă importantă câștigată de Simona Halep după ce s-a impus în turneul din Thailanda

26 Dec 2017 1026

Simona Halep încheie anul 2017 pe primul loc în clasamentul WTA

25 Dec 2017 796

Simona Halep a câştigat trofeul la turneul demonstrativ din Thailanda. A învins-o în două seturi pe Karolina Pliskova

24 Dec 2017 1045

Simona Halep, în continuare lider mondial. Ce locuri ocupă celelalte tenismene din România în clasamentul WTA

06 Nov 2017 762

Simona Halep încheie anul pe locul întâi în clasamentul mondial

28 Oct 2017 1141

Cu cine a picat Simona Halep în grupa de la Turneul Campioanelor. Când debutează

20 Oct 2017 1463

Simona Halep, nominalizată pentru titlul de ”Jucătoarea anului”

12 Oct 2017 608

Simona Halep este locul 1 WTA. A fost publicat noul clasament

09 Oct 2017 1078

Clasamentul WTA. Simona Halep se menţine pe locul 2. Ce distanţă este între ea şi liderul mondial

02 Oct 2017 845

Simona Halep, în continuare locul 2 în clasamentul WTA. Garbine Muguruza este noul lider mondial

11 Sep 2017 683

Simona Halep este în continuare pe locul 2 în clasamentul WTA. Ce diferență este între ea și ocupanta locului întâi

28 Aug 2017 696

Simona Halep, la numai cinci puncte de locul întâi mondial „La Cincinnati, Garbine Muguruza a fost prea bună pentru mine“

22 Aug 2017 721

Simona Halep, învinsă categoric în finala de la Cincinnati! Constănțeanca irosește o nouă șansă de a deveni lider mondial

20 Aug 2017 887

Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati. Dacă bate, devine lider mondial!

20 Aug 2017 1390

Simona Halep a revenit în ţară după turneul de la Roland Garros „Îi voi returna banii Karolinei Pliskova”

11 Jun 2017 19018

Fabulos! Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Roland Garros

08 Jun 2017 1096

UPDATE. Simona Halep luptă pentru un loc în finala de la Roland Garros. Joacă împotriva Karolinei Pliskova