„Un meci cât o promovare!“ Phoenix Constanţa şi Agronomia Bucureşti se duelează astăzi în Sala Sporturilor din Constanţa

Sala Sporturilor din Constanţa găzduieşte astăzi, de la ora 17.00, meciul de baschet feminin dintre Phoenix Constanţa şi Agronomia Bucureşti, contând pentru etapa a şaptea a fazei semifinale din Liga 1.

Confruntarea ar fi trebuit să se dispute pe 4 martie, dar, din cauza condiţiilor meteorologice, a fost reprogramată pentru astăzi. „Avem parte de un nou meci cu miză, contra medaliatei cu bronz de anul trecut în Liga 1. Se anunţă o partidă de importanţă majoră pentru calificarea la turneul final al campionatului, acolo unde cele mai bune patru formaţii vor lupta pentru Liga Naţională. E un meci cât o promovare. Vă aşteptăm alături de noi!“, au transmis cei de la Phoenix Constanţa. În precedenta partidă din turneul semifinal, echipa de pe litoral a învins în deplasare Sportul Studenţesc Bucureşti cu 108-40 (la pauză 59-22).

Sursa foto: ZIUA de Constanţa