Update 3. Meciul s-a încheiat Cu ce echipă a început Farul amicalul cu Delta Tulcea

A început meciul amical dintre FC Farul şi echipa de liga a 3-a Delta Dobrogea Tulcea. Partida se joacă pe stadionul Farul din Constanţa, iar formula de start a farului este: I. Dinu - Suciu, M. Rusu, D. Bratu, Barna - Ad. Ionescu (cpt.) - Cristocea, Nicorec, S. Ilie - Ad. Pătulea, S. Chiţu.
În minutul 10, scorul este 1-1. Farul a deschis scorul prin Nicorec, în minutul 9, iar Delta a egalat un minut mai târziu, prin Tigoianu.

UPDATE, ora 12.40:

În minutul 75, o nouă schimbare la Farul: iese Ionescu, intră Plămadă.
În minutul 77, Alexandru Grigoraş îl înlocuieşte la Farul pe Chiţu.
La Farul, Pătulea îi lasă locul în teren lui Buroi, în minutul 81. Alte schimbări - Nicorec - I. Vlad (min. 84), Cristocea - Corcoveanu, M. Rusu - Otei (min. 87).

UPDATE 3, ora 13.07:

Meciul s-a încheiat. Farul a câştigat cu 2-1.

UPDATE 2, ora 12.10:

A început repriza a doua. La pauză, la Farul s-au efectuat trei schimbări: au ieşit Dinu, Suciu şi Ilie, au intrat Olaru, Băjan şi Duţu. Scorul este în continuare 1-1.
În minutul 53, Farul trece în avantaj, 2-1 după golul lui Chiţu.

UPDATE, ora 11.45:

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Anglia Fost fotbalist de la Farul Constanța joacă la Draco FC 2022, prima formație românească din orasul Chelmsford. Duminică, meci mare! (GALERIE FOTO + VIDEO)

18 Apr 2024 2700

Test pozitiv pentru fotbalistul Cosmin Matei la un control antidoping. Ce spune ANAD

18 Mar 2024 1067

Superliga 2023/2024 Fotbalist de la Farul Constanța, inclus în echipa etapei a 30-a

12 Mar 2024 885

Superliga 2023/2024 Farul Constanța, meci capital la Botoșani, Vineri, 8 martie 2024, se stabilesc ultimele calificate în play-off

07 Mar 2024 1410

Farul Constanța, partidă cu FC Botoșani, decisivă pentru accederea în play-off Ionuț Vînă - „E un meci cât un sezon“ (VIDEO)

06 Mar 2024 1501

Gheorghe Hagi, după Farul Constanța - CFR Cluj 1-1 „Meritam victoria. Am făcut un meci foarte bun“

02 Mar 2024 1615

Superliga 2023/2024 CFR Cluj – Dinamo este capul de afiș al etapei cu numărul 27

22 Feb 2024 1101

Farul Constanța a învins și FCU 1948 Craiova și a urcat pe locul patru în clasament (GALERIE FOTO + VIDEO)

26 Jan 2024 1583

Cât costă biletele de intrare la meciul Farul Constanța - FC U 1948 Craiova

22 Jan 2024 1697

Când dispută Farul Constanța prima partidă pe teren propriu în Superligă din 2024. Sâmbătă, 13 ianuarie, meci amical

12 Jan 2024 2051

Superliga 2023/2024. UTA - Farul Constanța Hagi - „Încercăm să facem un meci foarte bun, precum precedentul, cu Petrolul“ (VIDEO)

14 Dec 2023 2973

Superliga 2023/2024. Poli Iași - Farul Constanța Hagi - „Pentru a spera la un rezultat pozitiv, trebuie să facem un meci complet“ (VIDEO)

29 Nov 2023 2343

Farul Constanța, al șaselea meci la rând fără victorie în Superligă Cătălin Anghel - „Suntem într-o criză de moment, dar n-avem timp să plângem prea mult“

26 Nov 2023 1227

Farul Constanța, eșec sever cu FC Voluntari, într-un meci cu șase goluri (GALERIE FOTO)

25 Nov 2023 1396

Superliga 2023/2024 Revelația FC Hermannstadt, meci cu Poli Iași, în deschiderea etapei a 17-a