Echipa CSU Neptun a câştigat meciul cu formația HC Zalău

Astăzi  în Sala Sporturilor din Constanţa, echipa CSU Neptun a disputat partida cu formația HC Zalău din campionatul Liagii Nationale de handbal feminin.
Echipa constănțeană a condus la pauză cu 12-9, iar repriza secundă s-a distanțat la scor și a reușit să câștige cu 26-23.

Pentru gazde au marcat Enescu – 10 goluri (3 din 7 metri), Tamaș 6, Toma 4 (3 din 7metri), Ivan 4 și Mărginean 2.

Handbal CSU Neptun Constanța, învinsă de a doua clasată, Activ Prahova Ploiești (GALERIE FOTO)

29 Jan 2024 886

Handbal CSU Neptun Constanța, victorie în primul meci din 2024 (GALERIE FOTO)

26 Jan 2024 873

Handbal CS Medgidia va întâlni o echipă din Liga Națională în primul tur al Cupei României (GALERIE FOTO)

14 Feb 2023 1548

Handbal CSU Neptun Constanța debutează în noul an cu un meci în Cupa României

31 Dec 2022 2097

Liga Națională BC Athletic Neptun Constanța primește vizita echipei de pe locul doi

31 Mar 2022 1946

CSU Neptun Constanța, un nou succes în deplasare. Mihaela Stănciulescu, cel mai bun meci al sezonului

26 Mar 2022 2550

Surpriza săptămânii Constanța, victorie după mulți ani contra echipei din Oradea. Jakob Lowrance, redutabil în apărare și cel mai eficient (GALERIE FOTO)

16 Feb 2022 2308

UPDATE BC Athletic Neptun, meci la Constanța cu CSM CSU Oradea. Victorie preţioasă a „Gladiatorilor din Tomis“ (GALERIE FOTO)

14 Feb 2022 2466

Debut cu victorie în 2022 Handbalistele de la CSU Neptun Constanța susțin primul meci acasă în noul an la finele lunii

01 Feb 2022 2074

BC Athletic Neptun Constanța, meci pierdut la o posesie. „Ne lipsește acel ceva“. Sâmbătă, o nouă partidă

22 Jan 2022 1897

BC Athletic Neptun înfruntă la Constanța o nouă echipă de pe podium. „Meciul se anunță extrem de disputat“

19 Jan 2022 1758

Meciul Athletic Neptun Constanţa - CSM Oradea se va reprograma din cauza infectărilor cu Covid-19

20 Dec 2021 2585

Handbal CSU Neptun Constanţa a învins CS Activ Prahova Ploieşti (galerie foto)

07 Nov 2021 2320

Mesaj pentru handbalista Bianca Căldare, elevă la Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale, înaintea meciului de duminică (VIDEO)

06 Nov 2021 1868

Unirea Constanța, meci la Techirghiol cu Ripensia Timișoara. Ce alte partide mai sunt în weekend