Marian Dragulescu, campion mondial la sol

Marian Dragulescu - a primit nota 15.700 la sol, performanta cu care a reusit sa castige medalia de aur la CM

1. Marian Dragulescu (ROM) 15.700 - aur
2 Zou Khai (CHI) 15. 675 - argint
3 Alex Shatilov (ISR) 15.575 - bronz

Ana Porgras - a primit nota 14.675, rezultat in urma caruia a obtinut medalia de bronz la paralele (a fost la egalitate cu americanca Rebecca Bross).

1. He Kexin (CHI) 16.000 - aur
2. Coco Tsurumi (JAP) 14.875 - argint
3. Ana Porgras (ROM) 14.675 - bronz

Robert Stanescu - romanul a primit nota 15.325 la inele, rezultat cu care Robert s-a clasat al 4-lea.