Francisc Vastag Bute a reusit sa faca un meci mare de tot

Lumea boxului a salutat la unison victoria lui Lucian Bute. Toată lumea aştepta ca românul să îşi păstreze centura, dar nimeni nu a ghicit runda în care îl va face knock-out pe Andrade. Mihai Leu, campion mondial la categoria semi-mijlocie, versiunea WBO, a declarat că în primul meci cu Andrade, Lucian a fost mult mai precaut, dar că acum s-a arătat mult mai decis.

Tatăl lui Lucian Bute, citat de http://www.realitatea.net/ s-a arătat încântat de rezultat şi speră că acest final de meci va spulbera orice fel de comentarii negative legate de ultima confruntare dintre Lucian şi Andrade.

Francisc Vaştag, fost antrenor al lui Lucian Bute la lotul de juniori, a calificat rezultatul ca un "meci extraordinar" şi a adăugat că Lucian Bute a fost foarte bine pregătit pentru confruntare: "Acest meci a fost pregătit foarte bine. A reuşit să facă un meci mare de tot".

Accident mortal între 23 August şi Mangalia! S-au cerut daune de peste 2 milioane de euro. Ce a decis, în final, Curtea de Apel Constanța

30 Apr 2024 1112

#ConstanțaEsteBine Valul cinci de energie – partea a doua – ziua 7. 30 aprilie 2024. Final de lună calendaristică.

30 Apr 2024 377

Rugbyștii de la Tomitanii Constanța au încheiat en-fanfare sezonul regular. Urmează turneul final

29 Apr 2024 691

Ilie Năstase, povești memorabile, spuse la Constanța „Eu mă pot identifica cu un singur popor, cel român“ (GALERIE FOTO)

27 Apr 2024 944

ARBDD Programul Național Săptămâna Verde 2023-2024, la final

26 Apr 2024 506

Oină ONSS 2024 Echipa Școlii nr. 1 Târgușor, a Liceului ,,Ioan Cotovu” Hârșova și a Școlii ,,Grigore Moisil” Năvodari, calificate la fazele finale (GALERIE FOTO)

25 Apr 2024 870

Echipa de robotică AICitizen din Focșani a câştigat campionatul mondial de robotică „First Tech Challenge“ desfășurat la Houston (GALERIE FOTO+VIDEO)

24 Apr 2024 767

Decizie finală în dosarul Dănuț Căpățînă și Sorin Strutinsky! Proces penal încetat, ca urmare a intervenirii prescripţiei răspunderii penale

24 Apr 2024 846

Tenis de masă Sportiva de la CSM Constanța, Elena Zaharia s-a oprit în optimile de finală ale turneului WTT Feeder Havirov, din Cehia (GALERIE FOTO)

24 Apr 2024 356

Ce performanță! După Cupa României, baschetbalistele de la CSM Constanța au câștigat și Liga Națională! Sunt campioanele României! (GALERIE FOTO + VIDEO)

23 Apr 2024 774

Rugby Echipa Under-16 de la Tomitanii Constanța, încă o victorie în campionat (GALERIE FOTO)

22 Apr 2024 603

Județul Constanța Urmărire ca în filme, în Mihail Kogălniceanu - A condus fără permis, a fugit de poliție, a abandonat autoturismul, a fost prins și încarcerat pentru 24 de ore

22 Apr 2024 795

CSM Constanța Trei victorii în trei meciuri, iar voleibalistele Under-17 s-au calificat la turneul final (GALERIE FOTO)

21 Apr 2024 763

CSM Constanța box Alexandru Buleu, învins în optimi la Europene de favoritul categoriei. „Viitorul îți aparține!“

20 Apr 2024 782

Handbal CSM Constanța, înfrângere cu Politehnica Timișoara, dar e în continuare favorită la locul doi