Liga Campionilor Update2 - Meci de coșmar. Steaua București a ratat calificarea în fața lui Partizan Belgrad

Debutul meciul nu a fost lipsit de incidente. Galeria lui Partizan i-a întâmpinat pe jucătorii stelişti cu huiduieli şi fluierături, dar şi cu scandări de genul: "Ţiganii, ţiganii!", notează Pro Sport.
Steaua București conduce cu scorul de 2-1 după primele 45 de minute ale partidei cu Partizan Belgrad, din cadrul manșei secunde a turului III preliminar al Ligii Campionilor, care se dispută în această seară în capitala Serbiei, potrivit Agerpres.
Gazdele au deschis scorul în minutul 8, prin Babovic, după o gafă a apărării Stelei, însă elevii lui Mirel Rădoi au reușit să marcheze golul egalizator după numai trei minute, prin Sulley Muniru, care l-a învins pe portarul lui Partizan cu un șut din interiorul careului.
Steaua a trecut în avantaj în minutul 33, grație golului marcat de algerianul Hamroun, care a fructificat o pasă a lui Adi Popa.

UPDATE2, ora 23.45:

Campioana României, Steaua București, a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal, ediția 2015-2016, fiind învinsă la limită în deplasare, cu scorul de 4-2 (1-2), de echipa sârbă Partizan Belgrad.
Partizan a început în forță repriza secundă și putea restabili echilibrul pe tabela de marcaj, însă atacantul bulgar Valeri Bojinov a trimis balonul în bară de la 11 m, după un fault în careu comis de Varela asupra lui Petrovic (min.48), fază în urma căreia africanul a văzut cartonașul roșu și a părăsit terenul, Steaua rămânând astfel în 10 jucători.
Gazdele au profitat de avantajul numeric și au mărit presiunea la poarta Stelei, reușind să marcheze de două ori într-un interval de nouă minute, mai întâi prin Marko Jevtovic (min.60), al cărui șut a fost deviat de un apărător al Stelei, păcălindu-l astfel pe portarul Cojocaru, iar apoi prin Andrija Zivkovic, bine servit de Oumaru (min.69).
Campioana Serbiei a pus capăt suspansului în prelungirile jocului, când a înscris pentru a patra oară, prin rezerva Nikola Trujic.
Grație acestui succes, Partizan Belgrad și-a asigurat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, în timp ce Steaua București va evolua în play-off-ul celei de-a doua competiții europene intercluburi, Europa League.