Stiri calde

Rezultatele finale INM Adina Florea, declarată oficial nou procuror general adjunct al Constanţei

Institutul Naţional al Magistraturii a făcut public în urmă cu scurt timp tabelul oficial cu rezultatele finale obţinute de procurorii constănţeni la examenul privind funcţiile de conducere din Parchetele constănţene. Astfel, conform INM, procurorul Adina Florea, candidat pentru funcţia de procuror general adjunct al Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Constanţa, a obţinut media 9,54, în timp ce contracandidatul său, fostul procuror general adjunct Marian Gigel Alexandru, are media finală 8,70. Procurorul Ionuţ Marius Chirilă, candidat pentru funcţia de prim-procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, a obţinut media 9,20, iar contracandidatul său, fostul prim-procuror al Parchetului Judecătoriei Hârşova, magistratul Aurel Mihail Ciorobea, a obţinut media 7,90. Nu în ultimul rând, singur candidat pentru funcţie, magistratul Camelia Maria Cenuşe, a obţinut media 9,45 pentru postul de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa. În ceea ce priveşte Parchetul Tribunalului Tulcea, aflat în raza Parchetului Curţii de Apel Constanţa, magistratul Iuliana Magdalena Olteanu a obţinut media 9,78 pentru funcţia de prim-procuror.

FC Viitorul debutează astăzi în Cupa României. Gică Hagi a lăsat acasă mai mulţi jucători de bază (galerie foto)

26 Sep 2018 280

HC Dobrogea Sud Constanţa şi CS Medgidia şi-au aflat adversarele din „16“-imile Cupei României

25 Sep 2018 836

Kinder Constanţa a câştigat turneul internaţional de la Bansko. Plus un loc doi şi trei premii individuale (galerie foto)

21 Sep 2018 1207

S-a încheiat Campionatul de Oină al Ministerului Afacerilor Interne. Ce loc a ocupat Frontiera Constanţa (galerie foto)

20 Sep 2018 773

FC Viitorul îşi află astăzi adversara din „16“-imile Cupei României

18 Sep 2018 428

CS Victoria Cumpăna, vicecampioană naţională la mini-rugby (galerie foto)

04 Sep 2018 1240

Frontiera Tomis Constanţa, pe locul doi la Cupa Centenarului la oină (galerie foto)

27 Aug 2018 570

Horia Tecău și Jean Julien Rojer, învingători în finala turneului ATP de la Winston-Salem (Carolina de Nord)

25 Aug 2018 367

Cine sunt cei doi candidați de la Constanța înscriși la selecția organizată de Ministerul Justiției pentru funcția de procuror-șef al DNA (documente)

25 Aug 2018 929

Tecău şi Rojer, în finala probei de dublu de la Winstom-Salem

24 Aug 2018 334

Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu“ Medgidia pe locul I. Iată la ce competiţie

21 Aug 2018 1451

Şi-a mărit avansul faţă de Caroline Wozniacki Simona Halep, a 42-a săptămână ca număr 1 mondial

21 Aug 2018 543

Simona Halep, anunţ de ultimă oră. Nu va participa la turneul de la New Haven

20 Aug 2018 554

HC Dobrogea Sud Constanţa, înfrângere în finala turneului de la Struga

20 Aug 2018 969

Simona Halep, învinsă în trei seturi în finala de la Cincinnati, după ce constănțeanca a câștigat lejer primul set!

19 Aug 2018 880

UPDATE Astăzi, se joacă HC Dobrogea Sud - Celje Pivovarna Lasko, finala turneului de la Struga (galerie foto)

19 Aug 2018 985

Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati. Joacă pentru titlu diseară

19 Aug 2018 6388

Și Horia Tecău a acces în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati

17 Aug 2018 699

Mesaj dur transmis de Simona Halep românilor prezenți la finala de la Montreal. Ce a spus sportiva din Constanța

13 Aug 2018 1090

Simona Halep a câștigat turneul de la Montreal, după ce a învins-o pe Sloane Stephens în trei seturi!

12 Aug 2018 531

UPDATE. Simona Halep, finalistă a turneului de la Montreal. Pe cine va întâlni în ultimul act

11 Aug 2018 1189

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Montreal. A învins-o în două seturi pe Venus Williams

10 Aug 2018 987

Constanţa. Peste 70 de participanţi, la proiectul pilot ” Tineri împotriva corupției - Gândesc, Vorbesc și Acționez Pro-Integritate”

06 Aug 2018 1727

Medalii pentru Constanţa la Campionatul Naţional de atletism rezervat seniorilor

28 Jul 2018 709

Sacrificiul Ecaterinei Armanu Phoenix Constanţa, a doua finală la rând în circuitul naţional de baschet 3 la 3 (galerie foto)

26 Jul 2018 648

Atlete constănţene, pe podium la Campionatul Naţional de juniori 3 (galerie foto)

24 Jul 2018 493

Cal legat, înjunghiat de zece ori. Amendă pentru autor. Ce au decis ieri judecătorii

24 Jul 2018 421

Consiliul Judeţean Constanţa organizează concurs pentru postul de manager al Complexului Muzeal de Ştiinţe ale Naturii. Ce se întâmplă cu dr. Bîlbă?! (document)

24 Jul 2018 1238

Constănţeanul Bogdan Ciocănel, MVP al finalei mari La Jupiter s-a stabilit campioana României la fotbal pe plajă (galerie foto)

23 Jul 2018 1444

Irina Begu și Andreea Mitu au câștigat trofeul în proba de dublu a turneului de tenis BRD Bucharest Open

22 Jul 2018 489

A ratat calificarea în finală Mihaela Buzărnescu, învinsă de croata Petra Martic, BRD Bucharest Open

21 Jul 2018 601

Irina Begu și Andreea Mitu, calificate în finala probei de dublu la BRD Bucharest Open

21 Jul 2018 568

Constanța. Frontiera Tomis a câștigat ediția 2018 a Cupei României la oină

21 Jul 2018 1631

UPDATE. Tenis de masă Echipa de junioare II a României, în finala Campionatului European

18 Jul 2018 769

Atletul Alexandru Florin Vişan, din Constanţa, pe locul şase la Campionatul Mondial (galerie foto + document)

16 Jul 2018 1295

Franța, campioană mondială la fotbal. A învins selecționata Croației în finala Cupei Mondiale de Fotbal din Rusia

15 Jul 2018 603

Campionatul Mondial Rusia 2018 Cine va cuceri titlul? Astăzi aflăm

15 Jul 2018 543

Cupa Mondială 2018. S-a încheiat finala mică. Vezi cine a luat medalia de bronz

14 Jul 2018 829

Olimpiada Mondială a Corurilor Corala ortodoxă bărbătească „Armonia” a câștigat o nouă medalie de aur!

14 Jul 2018 649

Campionatul Mondial Rusia 2018 Duminică se stabileşte campioana. Sâmbătă se joacă meciul pentru locul trei

14 Jul 2018 558

UPDATE Atletul Alexandru Florin Vișan, din Constanța, s-a calificat în finala Campionatului Mondial (document)

13 Jul 2018 1102

Declarația finală a Summit-ului NATO de la Bruxelles​

12 Jul 2018 528

Campionatul Mondial de fotbal din Rusia Adversara Franței din finală a fost stabilită după prelungiri!

11 Jul 2018 528

Irina Begu și Mihaela Buzărnescu s-au oprit în sferturile de finală ale probei feminine de dublu din cadrul turneului de la Wimbledon