Stiri calde

Rezultatele finale INM Adina Florea, declarată oficial nou procuror general adjunct al Constanţei

Institutul Naţional al Magistraturii a făcut public în urmă cu scurt timp tabelul oficial cu rezultatele finale obţinute de procurorii constănţeni la examenul privind funcţiile de conducere din Parchetele constănţene. Astfel, conform INM, procurorul Adina Florea, candidat pentru funcţia de procuror general adjunct al Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Constanţa, a obţinut media 9,54, în timp ce contracandidatul său, fostul procuror general adjunct Marian Gigel Alexandru, are media finală 8,70. Procurorul Ionuţ Marius Chirilă, candidat pentru funcţia de prim-procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, a obţinut media 9,20, iar contracandidatul său, fostul prim-procuror al Parchetului Judecătoriei Hârşova, magistratul Aurel Mihail Ciorobea, a obţinut media 7,90. Nu în ultimul rând, singur candidat pentru funcţie, magistratul Camelia Maria Cenuşe, a obţinut media 9,45 pentru postul de prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa. În ceea ce priveşte Parchetul Tribunalului Tulcea, aflat în raza Parchetului Curţii de Apel Constanţa, magistratul Iuliana Magdalena Olteanu a obţinut media 9,78 pentru funcţia de prim-procuror.

Meciul anului 2018, desemnat de WTA Finala Simonei Halep de la Montreal

16 Nov 2018 443

UPDATE Rugbyştii de la Tomitanii Constanţa, înfrângere cu Steaua Bucureşti în Cupa României (galerie foto)

16 Nov 2018 359

Constanța Schools Battle 3x3 și-a desemnat câștigătorii în cadrul Constanţa Streetplay - Winter edition (galerie foto)

13 Nov 2018 283

CSA Steaua - HC Dobrogea Sud, în optimile Cupei României Ionuţ Stănescu - „Nu este adversarul pe care ni l-am dorit“

08 Nov 2018 543

Horia Tecău și Jean Julien Rojer, învinși în finala turneului ATP Masters 1.000 de la Paris

04 Nov 2018 278

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer s-au calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Paris

01 Nov 2018 304

FC Viitorul, în sferturile Cupei României Ianis Hagi şi marea sa iubire pentru fotbal. Cum se bucură la golurile marcate (galerie foto + video)

01 Nov 2018 540

FC Viitorul vrea încă o victorie cu Poli Iaşi. Meci, astăzi, în Cupa României Gică Hagi - „Aşa e la luptă. Trebuie să ştii unde şi cum ataci“

30 Oct 2018 731

Echipa României, locul 13 în calificările feminine din cadrul Campionatelor Mondiale de la Doha (Qatar)

28 Oct 2018 369

În finala turneului ATP de la Basel, Marius Copil, învins de Roger Federer

28 Oct 2018 323

Tenismenul Marius Copil, încurajat de Simona Halep înainte de cel mai important meci al carierei

28 Oct 2018 347

Tenis Marius Copil s-a calificat în finala turneului ATP de la Basel

27 Oct 2018 430

Centrul de scafandri din Constanţa cumpără echipamente de scufundare. Cât va scoate din conturi (document)

20 Oct 2018 310

Şi FC Viitorul Under-17 s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României (galerie foto)

18 Oct 2018 484

UPDATE HC Dobrogea Sud merge mai departe în Cupa României. CS Medgidia, învinsă de campioana Dinamo

17 Oct 2018 865

Adrian Florin Preda şi Alexandra Gheorghe, medaliaţi cu argint la Europenele de cadeţi

17 Oct 2018 270

UPDATE. Au cucerit aur şi argint! Doi boxeri de la CS Farul Constanţa, în finala Campionatului Naţional (galerie foto)

12 Oct 2018 878

„Micul Bonjasky“ de la Keru Kento Constanţa Mădălin Crăciunică a câştigat centura la gala APP Fighting Promotion (galerie foto)

10 Oct 2018 2426

Meci la Ovidiu. Intrare liberă FC Viitorul Under-19, campioana României, debutează astăzi în Youth League

02 Oct 2018 673

Gică Hagi şi Ciprian Marica, alături de participanţii la etapa finală, de la Constanţa, a campionatului MAI la minifotbal (galerie foto)

01 Oct 2018 1398

Andrei Muntean locul 7 în finala de la inele, la Cupa Mondială Challenge de la Paris

30 Sep 2018 402

Irina Begu şi Raluca Olaru, învinse în cadrul turneului WTA de la Taşkent

29 Sep 2018 430

Sâmbătă, baschetbalistele de la Phoenix - Știința întâlnesc U Cluj la Constanța în Cupa României

29 Sep 2018 623

Intrarea liberă la meciul de Youth League FC Viitorul - Dinamo Zagreb

27 Sep 2018 631

FC Viitorul debutează astăzi în Cupa României. Gică Hagi a lăsat acasă mai mulţi jucători de bază (galerie foto)

26 Sep 2018 836

HC Dobrogea Sud Constanţa şi CS Medgidia şi-au aflat adversarele din „16“-imile Cupei României

25 Sep 2018 1172

Kinder Constanţa a câştigat turneul internaţional de la Bansko. Plus un loc doi şi trei premii individuale (galerie foto)

21 Sep 2018 1341

S-a încheiat Campionatul de Oină al Ministerului Afacerilor Interne. Ce loc a ocupat Frontiera Constanţa (galerie foto)

20 Sep 2018 923

FC Viitorul îşi află astăzi adversara din „16“-imile Cupei României

18 Sep 2018 484

CS Victoria Cumpăna, vicecampioană naţională la mini-rugby (galerie foto)

04 Sep 2018 1332

Frontiera Tomis Constanţa, pe locul doi la Cupa Centenarului la oină (galerie foto)

27 Aug 2018 624

Horia Tecău și Jean Julien Rojer, învingători în finala turneului ATP de la Winston-Salem (Carolina de Nord)

25 Aug 2018 420

Cine sunt cei doi candidați de la Constanța înscriși la selecția organizată de Ministerul Justiției pentru funcția de procuror-șef al DNA (documente)

25 Aug 2018 1052

Tecău şi Rojer, în finala probei de dublu de la Winstom-Salem

24 Aug 2018 371

Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu“ Medgidia pe locul I. Iată la ce competiţie

21 Aug 2018 1595

Şi-a mărit avansul faţă de Caroline Wozniacki Simona Halep, a 42-a săptămână ca număr 1 mondial

21 Aug 2018 645

Simona Halep, anunţ de ultimă oră. Nu va participa la turneul de la New Haven

20 Aug 2018 676

HC Dobrogea Sud Constanţa, înfrângere în finala turneului de la Struga

20 Aug 2018 1032

Simona Halep, învinsă în trei seturi în finala de la Cincinnati, după ce constănțeanca a câștigat lejer primul set!

19 Aug 2018 930

UPDATE Astăzi, se joacă HC Dobrogea Sud - Celje Pivovarna Lasko, finala turneului de la Struga (galerie foto)

19 Aug 2018 1071

Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati. Joacă pentru titlu diseară

19 Aug 2018 6463

Și Horia Tecău a acces în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati

17 Aug 2018 776

Mesaj dur transmis de Simona Halep românilor prezenți la finala de la Montreal. Ce a spus sportiva din Constanța

13 Aug 2018 1155

Simona Halep a câștigat turneul de la Montreal, după ce a învins-o pe Sloane Stephens în trei seturi!

12 Aug 2018 581

UPDATE. Simona Halep, finalistă a turneului de la Montreal. Pe cine va întâlni în ultimul act

11 Aug 2018 1259

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Montreal. A învins-o în două seturi pe Venus Williams