România a fost învinsă de Norvegia în preliminariile EURO 2016. Cristina Neagu și alte trei titulare au lipsit

Naţionala României a învins Japonia într-un meci din a treia grupă principală a Campionatul Mondial de handbal feminin

09 Dec 2023 908

Naţionala României a fost învinsă de Germania în Grupa a III-a principală a Campionatului Mondial de handbal feminin

07 Dec 2023 866

Handbal Naţionala României s-a calificat în grupele principale ale Campionatului Mondial de handbal feminin

03 Dec 2023 975

18 decembrie 2005 - Naţionala feminină de handbal a României devenea vicecampioană mondială

18 Dec 2020 6964

Naționala de handbal a României, înfrângere usturătoare și cu Japonia la Campionatul Mondial

11 Dec 2019 1781

Handbal România a pierdut meciul cu Rusia de la Campionatul Mondial

08 Dec 2019 2392

România, victorie dramatică cu Ungaria! Cristina Neagu, salvatoare din nou. Tricolorele s-au calificat în faza grupelor principale

06 Dec 2019 2450

UPDATE. Finala mică de la Campionatul European de Handbal feminin. Naționala României învinsă de cea a Olandei în lupta pentru medalia de bronz

16 Dec 2018 2110

Naţionala feminină de handbal a României, învinsă de Olanda la EURO 2018

09 Dec 2018 1227

Ambros Martin, tehnicianul naţionalei României, nominalizat la titlul antrenorul anului

24 Dec 2017 1633

Echipa națională de handbal a României a ratat calificarea în sferturile Campionatului Mondial din Germania

11 Dec 2017 1722

Tricolorele au câștigat Trofeul Carpați, de la Constanța România e pe drumul cel bun către Campionatul European

26 Jun 2017 2649

România a învins Olanda la Trofeul Carpaţi, de la Constanţa

23 Jun 2017 4956

Antrenorii şi patru sportive, din Constanţa Naţionala feminină de handbal pe plajă a României, pe locul şapte la Euro (galerie foto)

21 Jun 2017 5725

Echipa de handbal a României şi-a aflat adversara din meciul pentru locul cinci la Europene