România a încheiat Europenele Under-15 și Under-17 cu un bilanț de 31 de medalii

România a încheiat participarea la Campionatele Europene de haltere Under-15 și Under-17 de la Nowy Tomysl (Polonia) cu un bilanț de 31 de medalii, dintre care 17 de aur, nouă de argint și cinci de bronz, potrivit Agerpres.

Mihaela Dumitreșcu a adus ultimele medalii țării noastre la categoria 69 kg (U15), toate de aur, cu 74 kg la smuls, 90 kg la aruncat și 164 kg la total. Luciana Condurache s-a clasat pe 5 la smuls (63 kg), pe 6 la aruncat (80 kg) și pe 6 la total (143 kg).

La cat. 69 kg (U17), Elena Corduneanu s-a clasat pe 6 la smuls (74 kg), pe 7 la aruncat (95 kg) și pe 6 la total (169 kg), iar Mariana Tăbăcariu a terminat pe 8 la smuls (73 kg), pe 9 la aruncat (90 kg) și pe 8 la total (169 kg), mai menționează sursa citată.

Axiopolis Cernavodă atletism Gemenii Alexandru și Bogdan Marica și antrenorul lor, Vicențiu Culea, pe podium la București

29 Apr 2024 470

Trei echipe de juniori de la Farul Constanța, calificate în semifinalele campionatelor

15 Apr 2024 752

CS Victoria Cumpăna Luptătoarea Ioana Lorelay Jinga a urcat pe podium la Cupa României (GALERIE FOTO)

12 Apr 2024 898

Rugbyștii Under-16 de la Tomitanii Constanța, succes clar în deplasare cu ACS Rugby Academy - PCE Ilfov

06 Apr 2024 955

Judo CSM Constanța, șase medalii la Cupa CS Vâlcea 1924

04 Apr 2024 647

Rugby Echipa Under-20 a CSM Constanța, victorie categorică la Iași

01 Apr 2024 537

Tenis de masă LPS „Nicolae Rotaru“ Constanța, vicecampioană națională la categoria Under-15 (GALERIE FOTO + DOCUMENT)

29 Mar 2024 809

Rugby CSM Constanța Under-20 a urcat pe locul doi, după victoria cu LPS Suceava (GALERIE FOTO)

28 Mar 2024 657

Axiopolis Cernavodă Gemenii Alexandru și Bogdan Marica, atleți, medaliați din nou la Naționale (GALERIE FOTO + VIDEO)

26 Mar 2024 897

CSM Constanța volei Speranțele s-au calificat la turneul final al Campionatului Național (GALERIE FOTO)

25 Mar 2024 743

Farul Constanța Echipele Under-18, Under-17 și Under-15, calificate în semifinale. 14 goluri marcate în sferturi! (GALERIE FOTO + VIDEO)

11 Mar 2024 1033

Farul Constanța Under-16 Alexandru Goncear, gol din lovitură liberă, iar „marinarii“ se califică în sferturile Cupei Elitelor (GALERIE FOTO + VIDEO)

06 Mar 2024 1063

Volei Junioarele Under-15 de la CSM Constanța au făcut un turneu perfect și la Tulcea

04 Mar 2024 1051

Echipa Under-15 de la Farul Constanța s-a calificat în sferturile Cupei Elitelor (GALERIE FOTO)

28 Feb 2024 849

CSM Constanța baschet. La 16 ani, Irina Macovei - coș de poveste la senioare „Fiecare partidă este o lecție valoroasă“ (GALERIE FOTO)