S-au marcat patru goluri în meciul CS Baloteşti - Farul. „Marinarii” au deschis scorul

FC Farul a pierdut cu 1-3 meciul disputat astăzi, în deplasare, cu CS Baloteşti, în etapa întâi a play-out-ului Ligii a 2-a, seria întâi. Constănţenii au deschis scorul, prin Ochia, în minutul 6, însă gazdele au revenit, graţie reuşitelor lui Antoche (45+1), Giurgiu (49 - autogol) şi Herea (90+3). În  minutul 90+1, Cârstoiu, de la Farul, a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. În celălalt meci din play-out-ul seriei întâi, ACS Berceni a câştigat în deplasare cu FCM Dorohoi, scor 2-0, astfel că ierarhia se prezintă astfel: 1. Baloteşti - 29p, 2. Dorohoi - 25p, 3. Farul - 22p, 4. Berceni - 22p.