Tenis de masă Sportivii de la LPS Constanţa se întorc cu sacul plin de medalii de la Balcaniadă

lps constanta tenis de masa, balcaniada bursa 2014, sac, cristi pletea, aurJucătorii şi jucătoarele de tenis de masă de la Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru” din Constanţa au obţinut rezultate deosebite la Campionatul Balcanic de la Bursa (Turcia), urcând de 11 ori pe podium. Medaliaţii au fost: Cristi Pletea (la cadeţi) - aur la simplu, dublu, dublu mixt şi echipe; Alina Zaharia (la junioare) - aur la simplu şi la echipe; Mihaela Plăeaşu (la cadete) - argint la dublu şi dublu mixt, bronz la simplu şi la echipe; Bogdan Postudor (la juniori) - argint la echipe. Sportivii sunt antrenaţi de Viorel Filimon, Liliana Sebe şi Stelian Haşoti. În clasamentul pe ţări, România a ocupat prima poziţie.