Politic

Cat costa serviciile de expropriere pentru ce a ramas din A2

cap_2.jpgCompania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România a atribuit prin licitaţie deschisă, un contract de 1.254.000 lei pentru serviciile juridice prin care se vor expropria imobilele necesare construcţiei Autostrăzii Cernavodă - Constanţa, tronsonul Cernavodă - Medgidia (km. 151+500 - km. 170+750), firmei de avocatură Boştină şi Asociaţii din Bucureşti.

Societatea care a fost desemnată câştigătoare, din totalul celor opt ofertanţi prezenţi la licitaţie, se va ocupa de exproprierea a aproximativ 760 de imobile, la solicitarea beneficiarului - CNADR-ul. În funcţie de cum va evolua proiectul şi de necesităţile acestuia, societatea care a preluat contractul de achiziţie publică trebuie să mai aibă în vedere şi efectuarea procedurilor juridice pentru exproprierea a încă 100 de imobile. Iniţial, valoarea totală a contractului fusese prognozată la 2.941.200.00 lei,fără TVA, ulterior aceasta ajungând la o valoare totală finală de 1.254.000.00 lei fără TVA.

zucu

04 Mar, 2010 13:44

cat va fi metru de teren expropriat , daca stie cineva?

Simona Halep, calificată în optimi la Australian Open! A învins-o fără probleme pe Venus Williams și o va înfrunta pe Serena

19 Jan 2019 612

Cupa României FC Viitorul, meci contra echipei FC Hermannstadt în sferturi

17 Jan 2019 589

Dragoş Cazacu, de la Tenis Club Bright, campion naţional la tenis. Andra Diana Stanciu (Tenis Club Idu), pe locul trei (galerie foto + documente)

16 Jan 2019 304

Simona Halep, desemnată principala favorită a Openului Australiei, primul turneu de Mare Şlem al anului

10 Jan 2019 357

E oficial. PNL Constanţa nu are niciun reprezentant pe lista cu candidaţii liberali pentru europarlamentare

09 Jan 2019 403

CSU Neptun Constanţa întâlneşte HCM Slobozia în Cupa României

08 Jan 2019 421

Simona Halep, plimbare cu yachtul la Sydney. În aşteptarea debutului la turneu

07 Jan 2019 403

Ce adversară va avea Simona Halep în primul meci din 2019. Sportiva din Constanța a jucat ultimul său meci în septembrie, la Beijing

05 Jan 2019 680

Eugenie Bouchard, învinsă de Simona Halep în finala pentru "lovitura anului" în Fed Cup

03 Jan 2019 767

Sondaj de opinie 38% dintre participanţii la sondajul de opinie lansat de ZIUA de Constanţa l-au ales pe Bogdan Ioan ca finalist la Vocea României

24 Dec 2018 205

Luptă pentru aurul naţional! Academia Hagi va disputa, la Constanţa, finala mare a Memorialului „Gheorghe Ola“ (galerie foto)

18 Dec 2018 493

S-a încheiat Exatlon România 2018. Cine este marele câştigător. Cine a pierdut. Care este valoarea premiului

17 Dec 2018 1468

Distincţii speciale pentru Tase Halep şi Iancu Papazicu Săgeata Stejaru, medalie de bronz la Cupa FMF din Republica Moldova (galerie foto)

17 Dec 2018 933

Sondaj de opinie Care dintre cei patru finalişti credeţi că ar fi trebuit să câştige Vocea României?

17 Dec 2018 818

În premieră, naționala de handbal feminin a Franței a câștigat titlul la Campionatul European de handbal feminin - EHF EURO 2018