CSM Constanța Luptătoarea Georgiana Antuca, medaliată la Campionatul European

Sportiva Georgiana Antuca, de la CSM Constanța, a reușit performanța de a urca pe podium la Campionatul European de lupte Under-20, întrecere găzduită de orașul spaniol Santiago de Compostela.

Luptătoarea a concurat la categoria 50 de kg și a obținut medalia de bronz.

Georgiana Antuca a învins-o cu 4-1 pe Maria Cazalla Torres (Spania) în finala pentru bronz, după un meci în care și-a demonstrat superioritatea.

Antuca a dispus în preliminarii de Reka Hegedus (Slovacia), în sferturi a învins-o pe Vestina Daniseviciute (Lituania), dar a pierdut semifinala cu ucraineanca Viktoria Slobodeniuk, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

Georgiana Antuca este pregătită la CSM Constanța de antrenorul Cornelius Dorian Trucmel, iar la lotul național de Șerban Mumjiev și Valentin Popescu.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Lupte)

Campioana Alexandra Voiculescu, premiul întâi și în clasa a 10-a. „La școală prima, la sport prima“ (GALERIE FOTO)