FC Farul Constanța a cedat în duelul din Liga 2-a cu ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu

Meciul de fotbal ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu - FC Farul Constanta, jucat astăzi, la Severin, în etapa a 11-a a Ligii a 2-a, le-a revenit gazdelor, scor 2-1 (1-1).

Golurile au fost marcate de Al. Gârbiță (10), V. Astafei (67), respectiv V. Lică (28).

FC Farul (antrenor, Ianis Zicu) a jucat cu: Muțiu (cpt.) - Nicola, Cană, Lică, I. Carabela - D. Toma (46 Doumbia), Antoche - Al. Stoica, Greu (77 D. Halep), P. Petre (63 Kanda) - I. Stoica.

În urma acestei înfrângeri, FC Farul ramane cu 15 puncte în clasament.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (FC Farul)

FC Farul, 5-0 cu Pandurii Tg. Jiu încă de la pauză. Mai sunt însă meciuri oficiale în care „marinarii“ au făcut scor în prima repriză!

19 Nov 2019 743

FC Farul Constanţa a coborât în clasamentul Ligii a 2-a Ianis Zicu - „Este o ruşine ce se întâmplă pe acest teren!“

15 Nov 2019 1840

„Încă nu îmi vine să cred!“ Constănţeanul Eden Lică şi Andrei Dăescu au dat lovitura la Campionatele Naţionale ale SUA la pickleball

14 Nov 2019 1427

FC Farul Constanța, eșec în meciul cu Metaloglobus București

13 Nov 2019 655

Tricou personalizat pentru campioană Simona Halep, prezentă la meciul Metaloglobus - FC Farul

13 Nov 2019 537

Duel în plutonul fruntaş FC Farul, meci dificil cu Metaloglobus Bucureşti. Ambele echipe vin după victorii

13 Nov 2019 1160

FC Farul, pe podiumul Ligii a 2-a Ianis Zicu - „E un moment bun pentru noi. Trebuie să rămânem sus în clasament“ (galerie foto)

11 Nov 2019 1009

Dedicaţie specială A marcat în FC Farul - Pandurii Tg. Jiu 5-0 şi s-a dus glonţ să-şi sărute iubita! (galerie foto)

11 Nov 2019 1843

FC Farul a învins cu 5-0 Pandurii și a urcat pe loc de baraj. Scor stabilit încă de la pauză (galerie foto + video)

09 Nov 2019 1157

Micii fotbaliști de la FC Farul, câștigători ai fazei județene a Memorialului Gheorghe Ola, premiați cu o surpriză dulce

08 Nov 2019 936

FC Farul - Pandurii Lignitul Tg. Jiu, sâmbătă, la Constanța Ianis Zicu - „Trebuie să fim pregătiți de un meci foarte greu“

08 Nov 2019 868

FC Farul, eşec cu Gloria Buzău Ianis Zicu - „Înfrângerea este meritată, pentru că nu am şutat deloc la poartă“