FC Viitorul a învins Gaz Metan Mediaș în Liga 1. Denis Drăguș, gol de generic!

FC Viitorul, campioana României din sezonul 2016/2017, a câștigat cu 2-0 partida din această seară, de pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș, din etapa a cincea a Ligii 1.

Golurile gazdelor au fost marcate de Drăguș (28) și Ciobanu (85).

Reușita lui Drăguș, jucător de 19 ani, aflat în mare formă în această perioadă, a fost foarte frumoasă, semifoarfecă de la 11 m, în urma unui corner!

FC Viitorul a înscris golul doi în inferioritate numerică, după ce, în minutul 56, Mladen a primit cartonașul roșu, în urma a două galbene, încasate în decurs de numai patru minute.

În urma acestui succes, echipa lui Hagi a urcat pe locul patru în clasamentul intermediar.

Sursa foto: FC Viitorul