Sport

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)

În etapa a opta a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, programată sâmbătă, 22 septembrie, se vor disputa partidele: Axiopolis Cernavodă II - CS Cumpăna (ora 10.00 - juniorii, ora 12.00 - seniorii), CS Poseidon Limanu - FC Farul Constanța (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - Voința Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Lipnița Carvăn - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Gloria Albeşti (15.00 / 17.00), Ştiința Acalab Poarta Albă - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), Portul Constanța - CSC Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - CS Eforie (11.00 / 13.00), CS Năvodari - CS Agigea (15.00 / 17.00). În avans s-au jucat meciurile CS Cumpăna - Farul Tuzla (6-2 la seniori, 4-5 la juniori), contând pentru etapa a noua.
 
Duminică, 23 septembrie, a fost programată runda a şaptea a Ligii a 5-a, meciurile fiind: Recolta Nicolae Bălcescu - Viitorul Târguşor (14.00), Olimpia Constanța - FC Mereni (17.00), CS Murfatlar - Voința Săcele (14.00), Litoral Corbu - AS Pelinu (11.00), Sportul Tortoman - CS Peştera (14.00), Danubius Rasova - Avântul Comana (12.00), Sport Prim Oltina - Speranța Castelu II (12.00), Unirea Topraisar - Inter Ion Corvin (11.00) şi Carsium Hârşova - Viitorul Pecineaga (14.00).
 
În aceeaşi zi de duminică se va disputa şi etapa a patra de la Liga a 6-a, astfel: în seria Nord - Victoria Mihai Viteazu - Dacia Mircea Vodă (11.00), Flacăra Crucea - Ulmetum Pantelimon (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Steaua Speranței Siliştea (11.00), Gloria Seimeni - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Dunărea Ciobanu - Pescarul Ghindăreşti (11.00) şi Înfrățirea Cogealac - Emaus Cernavodă (14.00); în seria Sud - Voința Cochirleni - Trophaeum Adamclisi (14.00), Viitorul Cobadin - CS Negru Vodă (11.00), Fulgerul Chinogeni - Old Boys Cobadin (11.00), AS Lumina - ITC (14.00), AS Bărăganu - AS Independența (14.30), AS Viişoara - Dunărea Ostrov (14.00). Flacăra Viişoara are rundă liberă.
 
Clasamente
 
Liga a 4-a (seniori): 1. Cumpăna - 16p (8 meciuri), 2. FC Farul - 13p (golaveraj 22-8, 6 meciuri), 3. Năvodari - 13p (22-9, 6 meciuri), 4. Albeşti - 13p (20-15, 7 meciuri), 5. Fântânele - 13p (19-15, 7 meciuri), 6. Techirghiol - 13p (15-12, 6 meciuri), 7. Poseidon - 11p (7 meciuri), 8. Lipnița Carvăn - 10p (14-12, 5 meciuri), 9. Mihail Kogălniceanu - 10p (15-17, 7 meciuri), 10. Agigea - 9p (6 meciuri), 11. Ovidiu - 8p (7 meciuri), 12. Băneasa - 7p (15-12, 5 meciuri), 13. Cernavodă II - 7p (15-14, 6 meciuri), 14. Tuzla - 7p (17-21, 7 meciuri), 15. Eforie - 6p (10-14, 7 meciuri), 16. Portul - 6p (10-21, 7 meciuri), 17. Poarta Albă - 6p (17-29, 7 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (7 meciuri).  
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 19p (golaveraj 49-5, 7 meciuri), 2. Albeşti - 19p (49-7, 7 meciuri), 3. Poseidon - 16p (7 meciuri), 4. FC Farul - 15p (48-5, 6 meciuri), 5. Năvodari - 15p (44-7, 6 meciuri), 6. Mihail Kogălniceanu - 15p (25-10, 7 meciuri), 7. Cernavodă II - 13p (15-14, 6 meciuri), 8. Techirghiol - 12p (6 meciuri), 9. Poarta Albă - 9p (7 meciuri), 10. Agigea - 7p (6 meciuri), 11. Valu lui Traian - 6p (25-32, 7 meciuri), 12. Ovidiu - 6p (21-38, 7 meciuri), 13. Eforie - 6p (10-31, 6 meciuri), 14. Lipnița Carvăn - 4p (5 meciuri), 15. Băneasa - 3p (5 meciuri), 16. Tuzla - 3p (7 meciuri), 17. Fântânele - 2p (7 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (7 meciuri).
Liga a 5-a: 1. Oltina - 15p (golaveraj 26-15), 2. Castelu II - 15p (25-17), 3. Pecineaga - 15p (19-12), 4. Nicolae Bălcescu - 12p (19-12), 5. Peştera - 12p (14-7), 6. Rasova - 10p (un meci în minus), 7. Pelinu - 9p (16-11), 8. Corbu - 9p (6-5, un meci în minus), 9. Olimpia - 9p (12-18), 10. Murfatlar - 8p, 11. Ion Corvin - 7p (13-14, un meci în minus), 12. Târguşor - 7p (11-18), 13. Săcele - 6p (14-14), 14. Tortoman 6p (13-17), 15. Comana - 6p (7-12), 16. Hârşova - 4p (un meci în minus), 17. Mereni - 3p, 18. Topraisar - 0p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Mircea Vodă - 9p, 2. Mihai Viteazu - 9p, 3. Crucea - 6p, 4. Cuza Vodă - 6p, 5. Seimeni - 6p, 6. Siliştea - 3p, 7. Ciobanu - 3p, 8. Cogealac - 3p, 9. Pantelimon - 1p, 10. Cernavodă - 1p, 11. Ghindăreşti - 0p, 12. Gârliciu - 0p; Seria Sud - 1. ITC - 9p, 2. Lumina - 7p, 3. AS Viişoara - 7p, 4. Independența - 5p, 5. Chirnogeni - 4p, 6. Negru Vodă - 4p, 7. Cochirleni - 4p, 8. Adamclisi - 3p, 9. Viitorul Cobadin - 3p, 10. Flacăra Viişoara - 3p, 11. Old-Boys Cobadin - 1p, 12. Bărăganu - 0p, 13. Ostrov - 0p.
 
Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța)
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Gheorghe Stănculescu nu mai este preşedintele secţiei de fotbal a clubului Axiopolis Cernavodă

19 Feb 2019 721

Amical între FC Viitorul și Axiopolis Cernavodă. S-au marcat patru goluri (galerie foto)

16 Feb 2019 818

Istoria Dobrogei - Geografie - Localități Capidava

14 Feb 2019 798

Victorii pentru echipele de Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă şi CS Medgidia

10 Feb 2019 816

Istoria Dobrogei - Geografie - Localități Axiopolis

07 Feb 2019 811

FC Viitorul Under-19 - Axiopolis Cernavodă, meci cu șapte goluri

06 Feb 2019 717

Egalitate în partida de verificare dintre CS Năvodari și Axiopolis Cernavodă

02 Feb 2019 781

Axiopolis Cernavodă a trecut de FC Farul în partida de verificare de la Năvodari

27 Jan 2019 1071

Robert Pâslaru şi Ciprian Loloţ, la Axiopolis. Duminică, echipa din Cernavodă are meci cu FC Farul

26 Jan 2019 1268

Decese Constanţa 14 ianuarie 2019

14 Jan 2019 731

Axiopolis Cernavodă s-a despărţit de patru fotbalişti. De la echipa secundă şi de la juniori au fost promovaţi cinci. Câţi mai vin

08 Jan 2019 1176

Axiopolis Cernavodă Gheorghe Stănculescu explică umilinţa cu Rapid (1-9) şi de ce terenul pe care s-a jucat meciul a fost atât de greu

03 Dec 2018 1420

Axiopolis Cernavodă a pierdut cu 1-9 meciul cu Rapid Bucureşti din Liga a 3-a

30 Nov 2018 1166

La Cernavodă descinde liderul Meciul de fotbal Axiopolis - Rapid Bucureşti se joacă fără spectatori

30 Nov 2018 1347

Ce rezultate au înregistrat, astăzi, CS Medgidia și Axiopolis Cernavodă în Liga a 3-a

24 Nov 2018 1901