Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a învins liderul din play-out, Recolta Gheorghe Doja. Gloria Băneasa, victorie după un meci nebun!

În etapa a treia din turneul play-out al Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, ambele echipe din județul Constanța participante, Gloria Bănasa și Axiopolis Cernavodă, au înregistrat victorii.

Antrenată de Petre Grigoraș, Axiopolis a realizat al treilea succes, având astfel punctaj maxim în play-out, după ce a învins pe teren propriu liderul clasamentului, Recolta Gheorghe Doja, scor 1-0.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Iulian Carabela, în minutul 67, din penalty.

Și succesul Gloriei Băneasa este unul prețios, venind la capătul unui meci nebun, cu numeroase răsturnări de scor.

Gloria (antrenor, Costin Lazăr) s-a impus cu 4-3, pe teren propriu, cu FC Voluntari 2, după ce oaspeții au condus de trei ori, cu 1-0, 2-1 și 3-2, golul victoriei echipei de pe litoral venind pe final!

Au înscris Paul Dimideschi (17, 63), Cătălin Iordache (73) și Vlad Tudor (85), respectiv Răzvan Dumitru (10 – penalty), Alexandru Munteanu (46) și Andrei Dima (67).

În celălalt meci din etapă, Înainte Modelu – Progresul Fundulea 2-1.

Clasament: 1. Recolta Gheorghe Doja – 30p, 2. Gloria Băneasa – 26p, 3. Axiopolis Cernavodă - 25p, 4. Înainte Modelu – 19p, 5. FC Voluntari 2 – 17p,  6. Progresul Fundulea – 15p.

Sursa foto: Facebook (Axiopolis Cernavodă)