Fotbalul judeţului Constanţa. Rezultatele etapei a 13-a din Liga a 4-a. CS Năvodari şi Portul Constanţa, pe primul loc

În meciurile din etapa a 13-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța s-au înregistrat rezultatele:

CS Năvodari - CSO Ovidiu 2-1 / 1-1.

În meciul de la Albeşti, FC Farul (antrenori, Ion Constantinescu, Georges Mihai şi Laurenţiu Gheorghe) a jucat cu: Tătar - Zamfir, Petrache, Marzavan (30 Ivanovici), Ştefancu - Zimceac, Carabaş (46 M. Zaharia; 70 Ostache) - Ad. Cristea, Pâslaru, Codescu - Lazăr.

Scorul la pauză a fost 1-1. Pentru FC Farul au marcat Codescu (1) şi Ad. Cristea (70), în vreme ce gazdele au punctat în minutele 40, 63 şi 88.

„Marinarii“ au avut doi eliminaţi, Zimceac (în minutul 15, atunci când a luat roşu şi un jucător de la Gloria) şi Petrache (în minutul 80). Echipa gazdă a mai avut un fotbalist care a primit cartonaș roșu, în minutul 35.

Clasamente:

La seniori -
1. Năvodari - 32p (13 meciuri), 2. Albești - 28p (13 meciuri), 3. Poseidon - 26p (13 meciuri), 4. Cumpăna - 26p (13 meciuri), 5. Fântânele - 25p (13 meciuri), 6. Agigea - 23p (12 meciuri), 7. Lipnița Carvăn - 22p (11 meciuri), 8. Băneasa - 22p (13 meciuri), 9. FC Farul - 19p (13 meciuri), 10. Ovidiu - 18p (13 meciuri), 11. Techirghiol - 17p (13 meciuri), 12. Tuzla - 16p (13 meciuri), 13. Cernavodă II - 14p (12 meciuri), 14. Eforie - 11p (13 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 11p (13 meciuri), 16. Portul - 11p (13 meciuri), 17. Poarta Albă - 8p (13 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (13 meciuri).

La juniori: 1. Portul - 37p (13 meciuri), 2. Albești - 35p (13 meciuri), 3. FC Farul - 34p (13 meciuri), 4. Năvodari - 28p (13 meciuri), 5. Cernavodă II - 26p (12 meciuri), 6. Poseidon - 25p (13 meciuri), 7. Mihail Kogălniceanu - 25p (13 meciuri), 8. Techirghiol - 24p (13 meciuri), 9. Poarta Albă - 21p (13 meciuri), 10. Băneasa - 16p (13 meciuri), 11. Valu lui Traian - 13p (13 meciuri), 12. Ovidiu - 10p (13 meciuri), 13. Fântânele - 9p (13 meciuri), 14. Eforie - 9p (12 meciuri), 15. Agigea - 7p (12 meciuri), 16. Tuzla - 7p (13 meciuri), 17. Lipnița Carvăn - 6p (11 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (12 meciuri).

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (FC Farul Constanţa II)

Erată

22 Oct, 2018 13:30

Cronica corectă a meciului de la Albești: Marinarii au condus cu 1-0 din minutul 1 prin golul marcat de Codescu, dar au fost egalati până la pauză (1-1 min. 40), deși jucau în superioritate numerică (au primit cartonaș roșu doi jucători de la gazde in min. 15 și 35, respectiv Zimceac de la FC Farul în min.15). În a doua repriză jucătorii de la Gloria Albești au punctat de două ori în minutele 63 și 85, iar pentru FC Farul a mai înscris Ad. Cristea in min. 70. La scorul de 3-2 pentru gazde în minutul 90 a fost restabilita egalitatea numerica pe teren, Petrache (FC Farul) primind și el cartonașul roșu.

În derby-ul din Liga a 6-a al comunei Viişoara, AS a suflat de patru ori şi a stins Flacăra

13 Nov 2018 400

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 16-a a Ligii a 4-a. Înfrângere pentru liderul CS Năvodari

11 Nov 2018 567

Pe podium Marius Fotescu şi Nicolae Moise au marcat şase goluri pentru SSC Farul de la venirea lor de la Axiopolis Cernavodă (galerie foto)

05 Nov 2018 1556

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 15-a a Ligii a 4-a

04 Nov 2018 663

HC Dobrogea Sud, meci la Constanţa în Liga Naţională. În Sala Sporturilor, se întâlnesc şi primele două clasate în Divizia A, la fete

03 Nov 2018 885

Seria de victorii consecutive în Liga a 6-a a Flăcării Crucea s-a oprit la şapte. ITC are însă opt succese din opt

30 Oct 2018 537

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 14-a a Ligii a 4-a (galerie foto)

28 Oct 2018 890

Înfrângeri pentru Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia în Liga a 3-a

20 Oct 2018 1399

Al treilea succes Baschetbalistele de la Phoenix-Știința Constanța, victorie și cu CSM CSU Oradea

17 Oct 2018 503

Fotbalul judeţului Constanţa Seriile Ligii a 6-a, conduse, cu punctaj maxim, de Flacăra Crucea şi ITC

16 Oct 2018 1559

Invincibilitatea Politehnicii Timişoara, întreruptă la Constanţa HC Dobrogea Sud, pe locul cinci în Liga Naţională, la un punct de podium (galerie foto)

15 Oct 2018 908

Judeţul Constanţa. Moment de reculegere pentru Denis Paşcovici În Liga a 4-a, la seniori, CS Cumpăna a învins în deplasare FC Farul (galerie foto)

14 Oct 2018 2248

Meci tensionat La seniori, FC Farul Constanța a pierdut restanța cu CS Năvodari din Liga a 4-a (galerie foto)

09 Oct 2018 1040

Fotbal. Judeţul Constanţa Rezultatele înregistrate în etapa a 11-a a Ligii a 4-a (galerie foto)

07 Oct 2018 1363

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

06 Oct 2018 943

Imagini de la eveniment HC Dobrogea Sud a învins Steaua la Constanța (galerie foto)

03 Oct 2018 1159

Imagini de la eveniment SSC Farul a învins cu 9-1 FC Farul într-un amical. Momodou, cu poftă de gol (galerie foto + video)

03 Oct 2018 1676

UPDATE. SSC Farul Constanţa susţine astăzi un meci amical cu FC Farul

03 Oct 2018 1563

Fotbalul judeţului Constanţa. Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a, în weekend. Program şi clasamente

29 Sep 2018 671

FC Farul Constanţa, scorul etapei, la seniori, în Liga a 4-a. În fruntea clasamentului e Viitorul Fântânele (galerie foto)

26 Sep 2018 1005

Judeţul Constanţa. Fotbal Astăzi este etapă intermediară la Liga a 4-a

25 Sep 2018 888

Județul Constanța Două meciuri în aceeași etapă, la Liga a 5-a, încheiate cu scorul de 5-4. Într-unul s-au impus gazdele, în celălalt oaspeții

25 Sep 2018 580

Liga a 4-a. La seniori, CS Poseidon 2 Mai Limanu a învins FC Farul Constanţa. CS Cumpăna, lider (galerie foto)

23 Sep 2018 911

Judeţul Constanţa Astăzi, la Liga a 5-a se dispută etapă intermediară. Rezultatele şi clasamentele din fotbalul mic

19 Sep 2018 770

După eşecul usturător cu Dinamo, HC Dobrogea Sud a trecut în Liga Naţională de HC Buzău 2012

17 Sep 2018 1240

Fotbal FC Farul Constanţa, lider în Liga a 4-a

16 Sep 2018 1156

Anunţ al lui Ciprian Marica. AS CS Farul îşi schimbă numele în FC Farul! Ion Constantinescu - „Această echipă merită toată atenţia“ (galerie foto+video)

03 Sep 2018 5486

Ciprian Marica - „Am cedat drepturile de utilizare a mărcii FC Farul către AS CS Farul”

01 Sep 2018 5978

Imagini de la eveniment AS CS Farul a câştigat la scor meciul din Liga a 4-a cu Portul Constanţa (galerie foto + video)

01 Sep 2018 2527

Derby-ul municipiului Portul Constanţa şi AS CS Farul se întâlnesc sâmbătă în Liga a 4-a

01 Sep 2018 885

Judeţul Constanţa Ce rezultate s-au înregistrat în runda inaugurală a Ligii a 5-a. Astăzi e etapă la Liga a 4-a

28 Aug 2018 915

UPDATE Județul Constanța. AS CS Farul, eșec la seniori la debutul în Liga a 4-a (galerie foto)

25 Aug 2018 2462

Ion Constantinescu - „Au venit cu sufletul“ AS CS Farul Constanţa debutează în Liga a 4-a. Ce jucători fac parte din echipa lui Marica

25 Aug 2018 2484

S-au marcat patru goluri în amicalul CS Medgidia - AS CS Farul Constanța (galerie foto)

21 Aug 2018 2027

Judeţul Constanţa Porneşte la drum şi Liga a 5-a de fotbal. Iată programul primei etape!

21 Aug 2018 1044

Ion Barbu, antrenorul SSC Farul Constanţa „Nu pot da bir cu fugiţii!”

21 Aug 2018 1866

„O incertitudine şi o zbatere continuă pentru supravieţuire“ Situaţie delicată la SSC Farul. Marcel Lică vorbeşte de un viitor sumbru

20 Aug 2018 3516

Judeţul Constanţa. Rezultatele primei etape a Ligii a 4-a, sezonul 2018/2019

19 Aug 2018 2279

SSC Farul Constanța, înfrângere la scor, la Călărași, cu Academica Clinceni

18 Aug 2018 2383

SSC Farul joacă al doilea meci de „acasă“ în Liga a 2-a la Călărași Ion Barbu - „Mi se pare penibil ceea ce se întâmplă!“

18 Aug 2018 1711

Fotbalul județului Constanța. Sâmbătă, debutează sezonul 2018/2019 al Ligii a 4-a

17 Aug 2018 1318

SSC Farul Constanţa a cedat la Arad, primind patru goluri Ion Barbu - „Ne-a bătut o echipă care a avut o viteză în plus“

13 Aug 2018 1767

Decizie a Comitetului de Urgenţă al FRF. Ultimele detalii despre AS CS Farul Constanţa „Am demarat acest proiect la dorinţa voastră“

13 Aug 2018 3822

AS CS Farul Constanța va juca în Liga a 4-a. Cererea i-a fost acceptată

11 Aug 2018 2770

SSC Farul Constanţa întâlneşte sâmbătă UTA în deplasare Ion Barbu - „Şansele sunt egale. Avem încredere în noi“ (galerie foto)

11 Aug 2018 1038

UPDATE. De la CS Farul la FC Farul, brand câştigat de Ciprian Marica AJF Constanţa va discuta cererea de înscriere în Liga a 4-a a AS CS Farul Constanţa! (galerie foto)

09 Aug 2018 3627

SSC Farul, pe locul doi în Liga a 2-a Emanuela Gavrilă - „Drumul nostru nu este pavat cu marmură, e cu multe gropi“

08 Aug 2018 2756

De vis! Patru goluri pentru Alex Grigoraş, căpitanul SSC Farul „Unul dintre cele mai bune meciuri din cariera mea. Sunt foarte fericit!“ (galerie foto)

06 Aug 2018 1655

Suporterii SSC Farul au făcut curat în tribuna stadionului de la Ovidiu, după meciul cu ACS Poli Timișoara

04 Aug 2018 8707

Imagini de la eveniment Debut perfect în Liga a 2-a. SSC Farul, 4-1 cu ACS Poli Timişoara. Alex Grigoraş a marcat toate golurile gazdelor! (galerie foto)