Imagini de la eveniment Phoenix Știința Constanța a învins în Liga Națională și Agronomia București (galerie foto+video)

Echipa feminină de baschet Phoenix Știința  Constanta își continuă parcursul fara greseala în Liga Națională, grupa B, astăzi realizând a patra victorie din patru meciuri, 73-55, la pauza 30-19, pe teren propriu, cu Agronomia Bucuresti, formație care, ca şi cea constanţeană, avea numai victorii până la acest meci.

Pe seturi, scorul a fost 19-9, 30-19, 59-39, 73-55.

Principala marcatoare a Phoenix Știința (antrenor, Predrag Stanojcic) a fost Chelsea Douglas, cu 17 puncte, urmată de Jelena Jovanovic - 11, Ecaterina Armanu - 10, Cristiana Cutaș - 8, Teodora Armanu - 7, Vladinka Erak - 7, Andreea Beldian - 5, Bianca Fota - 4, Maria Florea - 2, Roxana Duță - 2.

Din lotul gazdelor pentru acest meci au mai făcut parte Andreea Fleșer și Ana-Maria Fulop.

De cealaltă parte, pentru Agronomia București (antrenor, Milan Sokic) au punctat: Alexandra Chițanu - 17, Sonia Vilcinschi - 13, Adina Topală - 8, Bianca Alexandra Rantz - 8, Mihaela Chelariu - 5, Alexandra Călin - 2, Gabriela Brudea - 2.

Sursa foto: ZIUA de Constanța

UPDATE. „Performanţă unică, sezon de excepţie“ Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa s-au clasat pe locul şapte în Liga Naţională

09 May 2019 489

UPDATE. Imagini de la eveniment Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa şi CSU CSM Oradea, meci la Constanţa. Au câştigat gazdele (galerie foto)

07 May 2019 493

Phoenix Ştiinţa Constanţa şi CSU CSM Oradea se duelează pentru locul 7 în Liga Naţională. Primul meci e azi, la Constanţa

07 May 2019 446

Baschet feminin Phoenix Știința Constanța, a doua înfrângere cu Universitatea Cluj

26 Apr 2019 446

„A fluierat ce a vrut el. Bătaie de joc!“ Phoenix Ştiinţa Constanţa va depune memoriu la Federaţia Română de Baschet

18 Apr 2019 966

Olimpia CSU Brașov s-a calificat în semifinalele Ligii Naționale în dauna Phoenix Știința Constanța

16 Apr 2019 479

„Vom lupta până la ultima secundă!“ Meci de totul sau nimic pentru baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa astăzi, la Constanţa

16 Apr 2019 420

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au pierdut al treilea meci cu Olimpia CSU Brașov

14 Apr 2019 468

„La două victorii de o performanţă istorică!“ Phoenix Ştiinţa şi Olimpia CSU Braşov se confruntă la Constanţa în sferturile Ligii Naţionale

13 Apr 2019 419

Turneul play-off al Ligii Naționale de baschet Scorul întâlnirii Olimpia CSU Brașov - Phoenix Știința Constanța a devenit 1-1

10 Apr 2019 476

Sferturile Ligii Naţionale Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa dispută azi al doilea meci cu Olimpia CSU Braşov

10 Apr 2019 433

Phoenix Ştiinţa, de la semifinala Cupei României la turneul play-off „Sperăm să rămânem surpriza plăcută din baschetul feminin românesc“

03 Apr 2019 580

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au pierdut semifinala din Cupa României cu CSM Satu Mare

30 Mar 2019 561

„Visul să nu se oprească aici!” Phoenix Ştiinţa Constanţa aşteaptă meciul din semifinalele Cupei României

28 Mar 2019 560

Phoenix Ştiinţa Constanţa, eşec în duelul cu FCC ICIM Arad ​„Pe locul șase în Grupa Roșie, performanță cu mult peste așteptări“