Imagini de la eveniment Phoenix Știința Constanța a învins în Liga Națională și Agronomia București (galerie foto+video)

Echipa feminină de baschet Phoenix Știința  Constanta își continuă parcursul fara greseala în Liga Națională, grupa B, astăzi realizând a patra victorie din patru meciuri, 73-55, la pauza 30-19, pe teren propriu, cu Agronomia Bucuresti, formație care, ca şi cea constanţeană, avea numai victorii până la acest meci.

Pe seturi, scorul a fost 19-9, 30-19, 59-39, 73-55.

Principala marcatoare a Phoenix Știința (antrenor, Predrag Stanojcic) a fost Chelsea Douglas, cu 17 puncte, urmată de Jelena Jovanovic - 11, Ecaterina Armanu - 10, Cristiana Cutaș - 8, Teodora Armanu - 7, Vladinka Erak - 7, Andreea Beldian - 5, Bianca Fota - 4, Maria Florea - 2, Roxana Duță - 2.

Din lotul gazdelor pentru acest meci au mai făcut parte Andreea Fleșer și Ana-Maria Fulop.

De cealaltă parte, pentru Agronomia București (antrenor, Milan Sokic) au punctat: Alexandra Chițanu - 17, Sonia Vilcinschi - 13, Adina Topală - 8, Bianca Alexandra Rantz - 8, Mihaela Chelariu - 5, Alexandra Călin - 2, Gabriela Brudea - 2.

Sursa foto: ZIUA de Constanța

Phoenix Constanţa a ţinut un singur sfert contra campioanei Cristian Mănăstireanu - „N-ai cum să te lupţi cu un lot atât de puternic“

15 Feb 2019 615

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, eșec în propriul fief în fața campioanei României

13 Feb 2019 492

„Continuăm seria meciurilor de foc“ Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa întâlnesc azi la Constanţa campioana României

13 Feb 2019 385

Dublă de foc După CSM Satu Mare, baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa se duelează cu Sepsi SIC Sf. Gheorghe, campioana

08 Feb 2019 678

Imagini de la eveniment Phoenix Ştiinţa Constanţa a pierdut meciul cu CSM Satu Mare, a doua clasată, după ce a condus la pauză! (galerie foto)

06 Feb 2019 543

Baschetbalista Alexandra Marcu, de la Phoenix Ştiinţa Constanţa, în pregătire cu lotul naţional în vederea Campionatului European

06 Feb 2019 731

Imagini de la eveniment Phoenix Știința Constanța, prima victorie în Grupa Roșie a Ligii Naționale, după o revenire spectaculoasă (galerie foto+video)

02 Feb 2019 633

Phoenix Ştiinţa şi BC Athletic Constanţa au sâmbătă meciuri în Liga Naţională

02 Feb 2019 803

În căutarea primei victorii în Grupa Roşie Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa întâlnesc la Constanţa FCC ICIM CSB Arad

31 Jan 2019 412

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța, aproape de victorie, în deplasare, cu U Cluj

26 Jan 2019 454

Meciuri în deplasare, sâmbătă, pentru BC Athletic şi Phoenix Ştiinţa Constanţa în Liga Naţională

26 Jan 2019 305

Baschetbalistele de la Phoenix Știința Constanța au câștigat două sferturi din patru, dar au cedat la final în meciul cu Olimpia CSU Braşov

12 Jan 2019 506

Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa Constanţa susţin meciul cu Olimpia CSU Braşov, din Grupa Roşie a Ligii Naţionale

12 Jan 2019 586

Imagini de la eveniment Baschetbalistele de la Phoenix Știința, eșec la Constanța cu CSM Târgoviște (galerie foto+video)

05 Jan 2019 538

Baschetbalistele de la Phoenix Ştiinţa joacă sâmbătă la Constanţa. Vor prima victorie în Grupa Roşie