Sport

Județul Constanța. Fotbal Ce meciuri se joacă, în weekend, în Ligile a 4-a, a 5-a și a 6-a

În etapa a 12-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, se dispută partidele: sâmbătă, 13 octombrie - Axiopolis Cernavodă II - CS Eforie (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Poseidon 2 Mai Limanu - CSC Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - Viitorul Fântănele (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - Gloria Albești (11.00 / 13.00), FC Farul Constanța - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), CS Lipnița Carvăn - Voința Valu lui Traian (11.00 / 13.00), Știința Acalab Poarta Albă - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Portul Constanța - CS Năvodari (11.00 / 13.00); duminică, 14 octombrie - CSO Ovidiu - CS Agigea (11.00 / 13.00).
 
Duminică, 14 octombrie, au fost programate meciurile din etapa a zecea a Ligii a 5-a, astfel: Avântul Comana - CS Murfatlar (11.00), AS Pelinu - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), CS Peștera - Olimpia Constanța (14.00), Litoral Corbu - Danubius Rasova (11.00), Viitorul Pecineaga - Sportul Tortoman (11.00), Viitorul Târgușor - Unirea Topraisar (14.00), Voința Săcele - Carsium Hârșova (14.00), FC Mereni - Sport Prim Oltina (11.00), Inter Ion Corvin - Speranța Castelu II (11.00).
 
La Liga a 6-a se vor disputa confruntările din runda a șaptea: în Seria Nord - duminică, 14 octombrie - Dacia Mircea Vodă - Gloria Seimeni (14.00), Ulmetum Pantelimon - Pescarul Ghindărești (11.00), Steaua Speranței Siliștea - Pescărușul Gârliciu (11.00), Înfrățirea Cogealac - Flacăra Crucea (13.30), Emaus Cernavodă - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Victoria Mihai Viteazu - Dunărea Ciobanu (11.00); în Seria Sud - duminică, 14 octombrie - Trophaeum Adamclisi - AS Lumina (14.00), Old-Boys Cobadin - Flacăra Viișoara (11.00), ITC - AS Independența (11.00), AS Viișoara - Viitorul Cobadin (13.30), Dunărea Ostrov - Fulgerul Chirnogeni (11.00); miercuri, 17 octombrie - CS Negru Vodă - AS Bărăganu. Voința Cochirleni are rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a (seniori): 1. Năvodari - 26p (11 meciuri), 2. Albești - 22p (11 meciuri), 3. Fântânele - 22p (11 meciuri), 4. Poseidon - 20p (11 meciuri), 5. Cumpăna - 20p (11 meciuri), 6. FC Farul - 19p (11 meciuri), 7. Băneasa - 19p (11 meciuri), 8. Ovidiu - 18p (11 meciuri), 9. Agigea - 17p (10 meciuri), 10. Lipnița Carvăn - 16p (9 meciuri), 11. Techirghiol - 16p (11 meciuri), 12. Tuzla - 13p (11 meciuri), 13. Cernavodă II - 11p (10 meciuri), 14. Eforie - 11p (11 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 11p (11 meciuri), 16. Portul - 8p (11 meciuri), 17. Poarta Albă - 7p (11 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (11 meciuri).
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 31p (11 meciuri), 2. Albești - 31p (11 meciuri), 3. FC Farul - 30p (11 meciuri), 4. Năvodari - 27p (11 meciuri), 5. Poseidon - 22p (11 meciuri), 6. Mihail Kogălniceanu - 22p (11 meciuri), 7. Techirghiol - 21p (11 meciuri), 8. Cernavodă II - 20p (10 meciuri), 9. Poarta Albă - 18p (11 meciuri), 10. Băneasa - 16p (11 meciuri), 11. Valu lui Traian - 9p (11 meciuri), 12. Eforie - 9p (10 meciuri), 13. Agigea - 7p (10 meciuri), 14. Ovidiu - 6p (11 meciuri), 15. Lipnița Carvăn - 5p (9 meciuri), 16. Fântânele - 5p (11 meciuri), 17. Tuzla - 3p (11 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (10 meciuri).
Liga a 5-a: 1. Castelu II - 21p, 2. Oltina - 21p, 3. Peștera - 19p, 4. Pecineaga - 19p, 5. Rasova - 17p, 6. Ion Corvin - 16p, 7. Olimpia - 15p, 8. Murfatlar - 13p, 9. Nicolae Bălcescu - 13p, 10. Corbu - 13p, 11. Pelinu - 10p, 12. Săcele - 10p, 13. Tortoman - 10p, 14. Comana - 9p, 15. Târgușor - 8p, 16. Mereni - 7p, 17. Hârșova - 4p, 18. Topraisar - 3p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Crucea - 15p, 2. Mircea Vodă - 13p, 3. Cuza Vodă - 13p, 4. Ciobanu - 12p, 5. Mihai Viteazu - 12p, 6. Seimeni - 12p, 7. Siliștea - 6p, 8. Cogealac - 6p, 9. Emaus - 4p, 10. Ghindărești - 3p, 11. Gârliciu - 3p, 12. Pantelimon - 1p; Seria Sud - 1. ITC - 18p, 2. Viitorul Cobadin - 12p, 3. AS Viișoara - 11p, 4. Cochirleni - 11p, 5. Lumina - 10p, 6. Independența - 9p, 7. Chirnogeni - 8p, 8. Old-Boys Cobadin - 8p, 9. Negru Vodă - 7p, 10. Adamclisi - 3p, 11. Flacăra Viișoara - 3p, 12. Bărăganu - 1p, 13. Ostrov - 0p.
 
Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța II)
 
 

Ti-a placut articolul?


Nume:

Email:

Comentariu*:

Articole asemanatoare

Lider nou în Liga a 5-a, după ce Viitorul Pecineaga a fost învinsă de AS Pelinu, într-un meci cu 12 goluri!

19 Apr 2019 227

Victoria echipei Axiopolis Cernavodă cu FCSB II, adusă de Alexandru Sârbu

13 Apr 2019 832

„Nu putem să cedăm niciun metru“ SSC Farul, meci greu pe terenul Universităţii Cluj, formaţie de pe podium

13 Apr 2019 622

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 23-a a Ligii a 4-a

07 Apr 2019 751

Axiopolis Cernavodă a învins CS Popești-Leordeni. CS Medgidia, succes în deplasare

06 Apr 2019 1282

Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 21-a a Ligii a 4-a

24 Mar 2019 897

În Liga a 3-a, Axiopolis Cernavodă - CSM Oltenița, meci cu șase goluri!

23 Mar 2019 970

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

23 Mar 2019 885

Egal și înfrângere pentru Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia în Liga a 3-a

16 Mar 2019 938

Dan Rădulescu debutează sâmbătă pe banca tehnică a CS Medgidia

16 Mar 2019 449

Fotbalul judeţului Constanţa Scor de 29-0 la un meci de la Liga a 4-a!

10 Mar 2019 1330

CS Medgidia și Axiopolis Cernavodă, eșecuri în etapa a 17-a a Ligii a 3-a

09 Mar 2019 1221

Baschetbaliştii de la Athletic Constanţa, meci greu în fieful echipei Dinamo Ştiinţa Bucureşti

09 Mar 2019 496

Gheorghe Stănculescu nu mai este preşedintele secţiei de fotbal a clubului Axiopolis Cernavodă

19 Feb 2019 857

Amical între FC Viitorul și Axiopolis Cernavodă. S-au marcat patru goluri (galerie foto)

16 Feb 2019 941