Judeţul Constanţa. Rezultatele primei etape a Ligii a 4-a, sezonul 2018/2019

Sezonul 2018/2019 al Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constranţa a debutat cu primele șapte întâlniri ale etapei întâi.

Meciurile au fost:

CS Cumpăna - CS Eforie 2-2 la seniori, disputa de juniori urmând a fi programată la o dată ulterioară
Gloria Albești - Viitorul Fântânele 3-1 la seniori / 9-0 la juniori
CSC Mihail Kogălniceanu - CS Lipnița Carvăn 5-1 / 5-3
Axiopolis Cernavodă II - CSO Ovidiu 4-1 / 3-0
Poseidon 2 Mai Limanu - Știința Alacab Poarta Albă 5-0 / 3-0
Farul Tuzla - Portul Constanța 6-0 / 1-17
Voința Valu lui Traian - CS Agigea 2-4 / 12-3.

Confruntările Gloria Băneasa - Sparta Techirghiol și AS CS Farul Constanța - CS Năvodari au fost amânate, atât la juniori, cât și la seniori.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa

Fotbalul județului Constanța În Liga a 6-a, liderul Seriei Nord, Flacăra Crucea, a făcut scor în deplasare cu Ulmetum Pantelimon

23 Apr 2019 474

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

20 Apr 2019 695

Lider nou în Liga a 5-a, după ce Viitorul Pecineaga a fost învinsă de AS Pelinu, într-un meci cu 12 goluri!

19 Apr 2019 572

Fotbalul judeţului Constanţa În Liga a 5-a, Sport Prim Oltina a învins în deplasare liderul Viitorul Pecineaga

16 Apr 2019 652

SSC Farul Constanța a pierdut meciul cu Universitatea Cluj. Scorul, deschis încă din minutul 3

13 Apr 2019 1040

Fotbalul judeţului Constanţa Care e programul în weekend la Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

13 Apr 2019 564

Fotbalul judeţului Constanţa Meciurile care se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

06 Apr 2019 789

Poveştile Victoriei Oltina Spectatori în şube, portarul agăţat în plasă. Echipa din Adamclisi n-a mai ieşit de la cabine după pauză

04 Apr 2019 1856

Liga a 6-a. Meciul primelor două clasate Viitorul Cobadin a învins în deplasare ITC şi e noul lider în Seria Sud (galerie foto)

02 Apr 2019 713

30 Mar 2019 696

Viitorul Pecineaga a urcat pe primul loc în Liga a 5-a. Viitorul Cobadin, scorul etapei în Liga a 6-a

26 Mar 2019 598

23 Mar 2019 900

Liga a 5-a Speranţa Castelu, învinsă pe teren propriu de Sportul Tortoman

19 Mar 2019 609

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a şi în Liga a 5-a

16 Mar 2019 521

Judeţul Constanţa. Liga a 5-a Speranţa Castelu a învins liderul Litoral Corbu şi l-a egalat la puncte