Liga a 4-a Constanța Rezultatele etapei a 15-a (seniori și juniori + clasamente)

În etapa a 15-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța s-au înregistrat  rezultatele:

Poseidon Limanu 2 Mai – CS Eforie 3-0 / 5-0
Viitorul Hârșova – Viitorul Pecineaga 3-2 / 9-1.

La seniori, Medgidia a dominat partida cu CS Năvodari, pe care a încheiat-o cu o victorie categorică, cu scorul de 3-0. Deși până în repriza a doua nu a reușit niciun gol, pauza i-a fost de bun augur echipei noastre. Prima oară Medgidia a înscris în minutul 57, iar următoarele două goluri le-a dat pe finalul partidei, în minutele 82 și 84. Victorie și pentru juniori! Băieții antrenați de Gelu Hampu au învins cu 5-3 pe CS Năvodari. S-a văzut pe teren ambiția și puterea micilor fotbaliști în drumul spre victorie! A fost un meci urmărit de spectatori cu sufletul la gură, iar aproape toate fazele de joc băieții le-au dus cu bine până la capăt. Felicitări, băieții!, este mesajul CS Medgidia, club sportiv care beneficiază de sprijinul Primăriei Medgidia și al Consiliului Local Medgidia.

Clasamente:

Seniori: 1. Hârșova – 37p (15m), 2. Techirghiol – 34p (15m), 3. Medgidia – 33p (15m), 4. Agigea – 33p (15m), 5. Cobadin – 31p (15m), 6. Rasova – 29p (15m), 7. Poseidon – 28p (15m),  8. Murfatlar – 26p (15m), 9. Năvodari – 21p (15m), 10. Ovidiu – 20p (15m), 11. Cumpăna – 17p (15m), 12. Lumina – 15p (15m), 13. Poarta Albă – 13p (15m), 14. Portul – 12p (15m), 15. Mihail Kogălniceanu – 11p (15m), 16. Eforie – 8p (15m), 17. Tuzla – 7p (15m), 18. Pecineaga - 6p (15m).

Juniori: 1. Cumpăna – 43p (15m), 2. Medgidia – 39p (15m), 3. Năvodari – 37p (14m), 4. Hârșova – 37p (15m), 5. Techirghiol – 28p (15m), 6. Cobadin – 28p (15m), 7. Lumina – 27p (15m), 8. Mihail Kogălniceanu – 21p (15m), 9. Portul – 21p (14m), 10. Murfatlar – 20p (15m), 11. Ovidiu – 19p (15m), 12. Agigea – 19p (15m), 13. Poseidon – 15p (15m), 14. Tuzla – 13p (15m),  15. Poarta Albă – 11p (15m), 16. Pecineaga – 6p (14m), 17. Rasova – 4p (14m), 18. Eforie – 4p (15m).

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)

Sparta Techirghiol și Viitorul Cobadin, primele înfrângeri. Rezultatele etapei a 14-a (seniori și juniori + clasamente)