Scor strâns în meciul SCMU Craiova - BC Athletic Neptun Constanţa

• Două sferturi i-au revenit echipei din Bănie, unul trupei constănţene, iar unul s-a încheiat la egalitate.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut astăzi primul meci din turneul de la Craiova al Ligii Naţionale.

Formaţia de pe litoral a întâlnit SCMU Craiova, în faţa căreia a cedat, dar meciul a fost unul strâns, echipa locală impunându-se la diferenţă mică, 69-61 (la pauză 37-22).

Două sferturi i-au revenit echipei din Bănie, unul trupei constănţene, iar unul s-a încheiat la egalitate, astfel: 18-18, 19-4, 14-13, 18-26.

Pentru BC Athletic Neptun au înscris Trevor Randall John - 17p, Daniel Mâinea - 13p, Cristian Mâinea - 11p, Christian Chiţu - 6p, Ştefan Gribinic - 5p, William Brown - 4p, Victor Dudaş - 3p şi Adrian Trandafir - 2p.

BC Athletic Neptun Constanța face un meci curajos în compania celor de la SCM U Craiova, scor final 69-61 pentru gazde. Fără Orbeanu și Schneider, antrenorii noștri au mizat și pe tânărul Ștefan Gribinic care face unul dintre cele mai bune meciuri ale sale în cele 12 minute pe parchet. Trevor John, Dani Mâinea și Cristi Mâinea au fost principalii marcatori pentru Gladiatorii din Tomis. Mâine urmează un meci la fel de greu cu CS Dinamo București, de la ora 16.00, a fost mesajul BC Athletic Neptun.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic Neptun)